Beyoncé, Katy Perry, Avril Lavigne či Christina Aguilera.. Aj toto sú jedny z mnohých celebritných dám, ktoré produkujú kozmetiku, prípadne ich meno svieti na obaloch od rúžov, leskov, očných tieňov či púdrov. Celebrity sa často zaoberajú aj módnym priemyslom a všetko je naozaj skvelé- pokiaľ si to neodnesie zdravie zákazníkov! 

Modelka Kylie Jenner, najmladšia z celebritného klanu Kardashianovcov, je známa najmä kozmetickými produktmi, ktoré hrdo nesú jej meno. Jedná sa o širokú paletu rúžov, leskov na pery, make-upov a očných tieňov. Milióny žien a dievčat z celého sveta oddane používajú túto značku deň čo deň, no niektorým zákazníčkam to prinieslo viac škody ako úžitku!

Očné tiene Kyshadow pozná takmer celý svet, no v poslednej dobe majú veľmi negatívnu reklamu. Viac ako 15 používateliek týchto očných tieňov z kolekcie Kylie totiž podalo sťažnosť, že paleta tieňov zapácha chemikáliami a lepidlom. Jedna zákazníčka v sťažnosti napísala, že už hneď po otvorení cítila tak prenikavý zápach riedila a lepidla, že musela okamžite vyjsť z domu na vzruch. Ďalšia dáma tvrdí, že bolesti hlavy, ktoré sa dostavili po otvorení očných tieňov, boli jedny z najhorších, aké kedy zažila. Príznaky boli u všetkých ľudí rovnaké- neznesiteľný zápach, ktorý aktivoval prudké bolestí hlavy.

Po prešetrení sa zistilo, že príšerný zápach nespôsobila samotná palety očných tieňov, ale lepidlo na obale. Do predaja preto prichádzajú tiene Kyshadow v novom obale, ktorý by už nemal spôsobovať žiadne zdravotné ťažkosti.

Foto: Instagram, Pixabay