Predseda strany ĽSNS čelí obvineniam spojenými s neonacizmom. Svedčiť o jeho nevine mal i album známeho slovenského repera Rytmusa. Marián Kotleba ním chcel dokázať, že označenie cigán sa používa v bežnej konverzácii. Patrik je síce známy tým, že sa obšírnejšie k podobným kauzám nevyjadruje, no jeho kolega a priateľ Ego dal svoj názor jasne najavo.

Na nedávnom súde s Mariánom Kotlebom sa spomínal aj známy slovenský raper Rytmus, ktorého skladba Cigánsky sen mala poslúžiť ako jeden z dôkazových materiálov. Ďalšie pojednávanie bolo naplánované na 14. júla, no predseda strany ĽSNS sa ho nebude môcť zúčastniť a zároveň odmieta dať súhlas na konanie v jeho neprítomnosti.

Marián Kotleba LSNS

Hoci sa Patrik Vrbovský k tejto kauze vyjadril na sociálnej sieti iba strohým  “Hahahahahah,” o niečo výrečnejší bol jeho dobrý kamarát, člen skupiny Kontrafakt – Michal Straka. ,,Viete, ja to nechápem, že keby v Amerike napríklad nejaký zakladateľ alebo člen Kukluxklanu povedal, že ja môžem používať slovo n*gga, lebo ho používajú reperi, tak čo by mu povedali belochovi? Je to vôbec normálne tu?” Ego začína hovoriť na videu, ktoré Rytmus zverejnil na Instagrame.

Ďalej sa Michal rozrozprával o svojom dlhoročnom priateľstve s kolegom. ,,Viete, ja som vyrastal pri Paťovi a on bol vždy poctivý. Keď som ho spoznal, makal v kasíne každý deň. Nikdy nepil, nikdy nefajčil, to všetko, čo robia gádžovci, akokeby robíme a Paťo možno žil poctivejší život, než sme žili všetci my,” Straka opisuje povahu dobrého kamaráta.

ego

,,A potom, keď sme niekde boli a nejaký pakôň niekde povedal, že ja by som ich všetkých poslal do plynu, lebo si neuvedomil, že Rytmus stál pri nás, tak mi to prišlo strašne ľúto a strašne nefér,” raper sa ďalej snažil vysvetliť, že určité veci majú Slováci v sebe jednoducho zakódované.

,,Ja hovorím vždy Paťovi, že kedy on začne, ako keby agitovať politicky. On by mal podľa mňa veľkú silu, ale on hovorí, že “ja som odolný, ja sa v tom nechcem špárať” a ja ho úplne chápem. Aj sa mi to na ňom páči!” pokračoval Ego, ktorého celé vyjadrenie si môžete vypočuť v priloženom videu. Jeho slová určite stoja za zamyslenie…

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/rytmusking, egoemo, Facebook