Epidemiologický vývoj v krajine sa vôbec neuberá želaným smerom. Práve z toho dôvodu bola Slovenská republika k dátumu 1. október opäť zahalená do núdzového stavu, z čoho vyplývajú prísne reštrikcie. Jednou z nich je výrazné obmedzenie organizovania hromadných podujatí, na čo doplatila i obľúbená akcia, akú Slováci každoročne húfne navštevujú!

Hoci sme ešte len pred pár dňami zahájili príchod jesene, organizátori podujatí musia myslieť omnoho viac dopredu. Pomaly, ale isto sa blíži sviatočný čas adventu, s ktorým sú spojené i vysoko frekventované vianočné trhy.

Rozsiahle trhy sa zvyčajne organizujú v každom väčšom meste, no tie bratislavské sú bezpochyby najnavštevovanejšie. Kompetentní predstavitelia z hlavného mesta však tento rok oboznámili zákazníkov s nesmierne smutnou správou.

Sviatočnú atmosféru v meste si tento rok nevychutnáte

,,Na základe najnovších opatrení vyhlásených ústredným krízovým štábom, týkajúcich sa hromadných podujatí, pristúpilo vedenie hlavného mesta k zrušeniu vianočných trhov 2020. Všetkým uchádzačom budú vrátené zaplatené opcie,” znie oficiálne stanovisko na webovej stránke slovenskej metropoly, čo tisícky občanov určite veľmi zarmútilo.

Na základe aktuálnych opatrení v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom sa dá zároveň logicky predpokladať, že sa k podobnému rozhodnutiu uchýlia i ďalšie mestá. Obľúbeným vianočným punčom či vareným vínkom sa teda budeme môcť zahriať asi len v pohodlí domova…

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Bratislava.sk | Foto: Pexels.com