V prezidentskom paláci majú dnes poriadne rušno! Ak ste si mysleli, že pandémia koronavírusu je definitívne za nami, tieto správy vás veľmi nepotešia. Obávaný infekčný strašiak narobil škrt aj v plánoch pani prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa bude minimálne do konca týždňa nachádzať v úplnej domácej izolácii!

Hlava Slovenskej republiky putuje do domácej karantény. Informoval o tom prezidentský hovorca s uvedením, že v pozadí neplánovaného poplachu v kancelárii vrchnej predstaviteľky štátu stojí pomerne vážny dôvod.

zuzana čaputová

„Vzhľadom na to, že jeden zo zamestnancov prezidentskej kancelárie prišiel do kontaktu s osobou pozitívne testovanou na koronavírus, ruší prezidentka svoj plánovaný program a do piatka preventívne zostáva v domácej karanténe,“ Martin Strižinec upresnil detaily postupu na zabezpečenie ochrany zdravia poprednej političky a jej rodiny.

Zuzana Čaputová tak bola donútená zrušiť nielen stretnutie s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom, ale taktiež prijatie predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky Miloša Vystrčila. To, či sa zamestnanec z okolia pani prezidentky zaradí medzi pacientov nakazených koronavírusom alebo sa podarí predísť najhoršiemu, zatiaľ známe nie je.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

zuzana čaputová

Zdroj: Ta3.com | Foto: Instagram/Zuzana_caputova