Prečo sa vám už po prvom rande neozval, keď ste sa spolu tak úžasne bavili? Možno ste začali hľadať chybu v sebe, aj keď to tak vôbec nemusí byť. Nedávajte priestor fantázií a uvedomte si, že my, ženy, sme skutočné expertky na rôzne konšpiračné teórie a domýšľanie. Niektoré sú často až veľmi úsmevné.

Povedal, že sa vám ozve, no doteraz váš telefón mlčí ako hrob? Možno mal veľa práce! Vy tiež niekedy mávate dni, keď neviete, kde vám hlava stojí. Facebook hlási ,,správa videnáˮ, no neodpísal? Možno len nemal čas a odpíše vám neskôr. Nehľadajte niečo tam, kde nič nie je, zbytočne sa potom samy vynervujete a, samozrejme, chlapovi vyrobíte hysterickú scénu, čo oni, drahé konšpirátorky, skutočne nenávidia. Ak keď vaše ubolené ego dostalo poriadnu od zaneprázdneného ignoranta, nie všetko musí byť vždy tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Dnes ste na neho nabrúsená ako pes, on vás pozve na ďalšie rande a ako zareagujete vy? Ak na neho ,,vybafnete”, prečo sa vám neozval a boli ste mu ľahostajná, pokazíte tým celý večer, ktorý mohol dopadnúť na jednotku s hviezdičkou. On v podstate ani len netuší, prečo sa na neho hneváte, veď mal naozaj veľa práce. A takto to pokračuje ďalej a vy sa rozčuľujete neprávom. Nerobte z komára somára a nevymýšľajte si žiadne sci-fi scenáre.

,,Mám taký pocit, že nejako upadá môj vzťah k chlapom. Obávam sa toho, že ich začnem nenávidieť a časom na nich zanevriem, čo by som celkom nerada. Vychádzam s nimi dobre, s niektorými na prekvapenie až obzvlášť dobre, ale ani jeden so mnou nechce sám od seba tráviť čas. Je to len môj výmysel alebo je to pravda,ˮ hovorí o svojom trápení Katarína. Ak chcete pravdu, radšej sa na ňu priamo spýtajte. Veď kto odpovie na vaše otázky lepšie než ON sám? Práve prehliadaním riešenia problémov vznikajú vo vzťahoch absolútne nezmyselné hádky. Namiesto toho, aby ste si užívali prítomnosť toho druhého a vymýšľali, ako stráviť spoločný voľný deň, kazíte si ho práve zbytočnými nedorozumeniami. Nie nadarmo sa vraví, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Keď vám niečo povie skutočný chlap, tak to povie na rovinu a myslí to vážne. To iba my, ženy, sa zamýšľame nad nejakým skrytým významom, ktorý tam v skutočnosti nie je ani nikdy nebol. Tiež sa však radšej riadite typickým ženským rozumom? Určite je každej z vás dobre známa otázka: ,,Zlatko, čo ti je?” A naša odpoveď? ,,NIČ!!!” Klamárky klamárske, povedzme si úprimne, kedy to bolo skutočne ,,nič”? :)

Pri ďalšom možnom konflikte to skúste z opačného konca. Možno ste len mali zlý deň a často je to práve partner, ktorý si všetko zlízne. Ak budete nabudúce v takomto stave, radšej sa nadýchnite a zamyslite sa nad tým, že už nemusíte byť medzi ľuďmi, ktorí vás nechápu a vytáčajú, ale že ste po boku niekoho, kto vás má rád aj napriek vašim náladám. :)