Za krásnu pleť môžeme poďakovať z väčšej časti genetike. Ak však nemáte toľko šťastia a ráno sa na seba pozeráte v zrkadle len nerady, siahnite po týchto zázračných potravinách.

 

1.Uhorka

Na hydratáciu pleti neexistuje nič lepšie než uhorka. Obsahuje veľa vody, a preto je výbornou voľbou aj pre mastnú pleť. Pridávajte si ju častejšie do šalátov alebo ju zjedzte samotnú aspoň trikrát do týždňa. Nezabúdajte ani na uhorkové masky. Stačí ak si na suchú a čistú tvár poukladáte plátky uhoriek a uvidíte, že vaša pleť sa vám poďakuje.

2.Špenát

Áno, aj táto málo obľúbená zelenina vie robiť zázraky, a to vďaka vitamínu A. Ten zabraňuje upchávaniu pórov a pleť je po ňom pevnejšia. Ak máte pleť veľmi zapálenú, servírujte si špenátové jedlá pravidelne. Okrem toho zvýšte prísun mrkvy, ktorá zlepšuje kvalitu pokožky.

3.Ovocie

Ak chcete mať dokonalú pleť, musíte niečo obetovať. A tým niečím sú sladkosti. Ale ako a čím ich nahradiť? No predsa zdravšou formou, a to ovocím. Zamiešajte si do bieleho jogurtu namiesto kakaa kúsky jahôd či malín alebo nahraďte lupienky plátkami banánov. Časom prekonáte túžbu po nezdravých sladkostiach a čo je ešte lepšie, budete mať pleť ako bábika.

jahody

4.Grep

Toto ovocie plné vitamínu C je vynikajúcim prostriedkom na detox organizmu. Po pravidelnej konzumácii sa vaša pleť vyčistí od škodlivých látok a následne sa nebude musieť chrániť nadbytočnou tvorbou mazu. Pozor! Grep však musíte konzumovať výhradne samostatne, bez pridania akéhokoľvek cukru.

5.Ryby

Pamätáte si na nočnú moru každého dieťaťa, rybí tuk? Okrem nepríjemného zápachu a chuti obsahuje dôležité živiny práve pre peknú a zdravú pokožku. Ak sa chcete vyhnúť tomuto „sirupu“, jedzte ryby. Nezáleží na tom či budú sladkovodné, alebo morské, dôležité je, aby ste ich konzumovali aspoň dvakrát za týždeň.

6.Fenikel

Ak pociťujete nepríjemné svrbenie na tvári, skúste siahnuť po tomto plode. Fenikel ho nielenže zmierni, ale zabráni aj šíreniu akné. Najlepšou voľbou sú čerstvé plody či vňať, ktorú na tenko nasekáte a pridáte do šalátov.

7.Mandle

Vedci zistili, že ľudia s akné majú menšie množstvo zinku v organizme a práve tento minerál sa vo veľkom množstve nachádza v mandliach. Stačia tri kúsky denne a výsledok sa dostaví už čoskoro.

Foto: Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ivuš
Večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Miluje jahody, čokoládu, nezábudky a mužov. Jej heslom je: ,,Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"