S vianočnými pesničkami akoby sa pretrhlo vrece, no kým väčšina z nich je dynamická a rýdzo vianočná, táto skladba je iná. “Vianočná” v podaní moderátorky Martiny Comisso z Rádia Jemné vás chytí za srdce. Prenikne hlboko pod kožu a okamžite si uvedomíte, o čom Vianoce skutočne sú.

Možno sa pýtate, prečo sa moderátorka rozhodne naspievať vianočnú pieseň. Väčšinou tak robia celé zoskupenia spíkrov či skupiny pracovníkov od redaktorov až po dramaturgov. ,,Koncom októbra, večer pred mojimi narodeninami, som si povedala, že sa idem naučiť novú skladbu na klavíri a budem si pri tom spievať. Vybrala som si Juliu Roberts od Richarda Mullera. Nahrala som video na mobil, hodila na sociálne siete a spustila sa doslova lavína pozitívnych reakcií. Jeden muzikant mi napísal: “Nahraj niečo vlastné. Máš niečo?” Spomenula som si na skladbu, ktorú mi napísal pred piatimi rokmi bývalý priateľ. Lenže som ju vytiahla až teraz,” prezradila nám Maťa.

mata

Pesnička by však nemala to pravé orechové bez skvelého textu. Ten, rovnako ako aj hudbu, si vzal pod patronát Zbyňo Džadoň, ktorý sa podpísal aj pod mnohé skladby Lucie Šoralovej. Pieseň poňal vianočno-romanticky. A aký význam má text pre mladú hudobníčku? “Má pre mňa hlboký význam už len tým, že je vianočný a pre mňa sú tieto sviatky doslova čarovné. Ako povedal môj kamarát Oliver, konečne song, kde nie sú kapre, rolničky ani žiadne vianočné klišé. Či chceme, či nie, Vianoce prinášajú magické momenty a tie sa tak nepriamo preniesli aj do pesničky.”

mata2

Ako tvrdí Maťa- to, čo k piesni uvidíte, nie je videoklip, ale skôr obrazový sprievod skladbou. Zábery boli dotáčané vo Viedni na trhoch, tie štúdiové sú zachytené na mobil. Šikovná moderátorka nechcela nič strojené a keď natrafila na záber pána, ktorý kráča po lane, dokonale sa jej to hodilo k vete: ,,Verím na túto chvíľu”. Vo videu vystupuje aj malý chlapček Riško. “Riškova mamina je moja najlepšia kamarátka a poznáme sa už veľmi dlho. Vo svojom archíve mám množstvo jeho videí. Je to herec a nádejný muzikant, ktorý hráva na bicie. Ivka, jeho mamina, je bývalá bubeníčka a vedie ho týmto smerom. Riško je veľmi zlatý a keď som dávala dokopy zábery k pesničke, hodil sa mi tam ako predstaviteľ radosti a pohody. A povedzme si úprimne – Vianoce sú najmä o deťoch. On vniesol do videa úsmev a dal mu celkom iný rozmer.”

My uznávame, že počuť a vidieť Martinu inak ako za mikrofónom v éteri, je príjemná zmena. Má naozaj talent a krásny hlas. A jej “Vianočná” sa vydarila priam dokonale. Nesie v sebe pravé posolstvo Vianoc a presne o tom by takéto piesne mali byť. :)

Foto: Luci Brcková | Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Maťa
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.