Ešte dva týždne dozadu by nikomu z nás ani vo sne nenapadlo, že budeme väčšinu času tráviť zatvorení za múrmi svojich domácností. Tisíce Slovákov v karanténe teraz hľadajú spôsoby, ako zatočiť s nudou, pričom jednou z najčastejších možností sa stáva sledovanie TV programov. Fanúšikov obľúbeného markizáckeho seriálu preto iste nepoteší správa, že jeho natáčanie nateraz končí.

Televízia Markíza nečakane ruší pokračovanie sitcomu Susedia, a to i napriek tomu, že ešte prednedávnom bola v upútavkách avizovaná ďalšia epizóda. Kompetentní pristúpili k radikálnemu verdiktu – humorné príbehy susedských kamarátov dostali náhlu stopku.

susedia markiza O skutočnej príčine sa dá v tejto chvíli len polemizovať, keďže všetky slovenské televízie aktuálne kvôli epidémii koronavírusu doslova improvizujú. Modro-žltá stanica zaradila do programu špeciálne relácie, preberajúce tému pandémie COVID-19, čo muselo určité stálice posunúť na druhú koľaj.

Vírus verzus sledovanosť

V prípade Susedov môže v pozadí ukončenia natáčania stáť aj nízka sledovanosť, posledné čísla týkajúce sa seriálu totiž údajne dosahovali historické minimum. Viaceré z posledných častí neprekročili ani 20-percentnú hranicu sledovanosti, a teda je zjavné, že v období veľkej krízy musia tvorcovia programov pristupovať k vyhrotenejším riešeniam.

Nateraz nie je isté, či sa bude v prípravách sitcomu v budúcnosti pokračovať. Zamestnanci, štáb i herci momentálne dodržiavajú prísne bezpečnostné opatrenia, čo ovplyvňuje práce na všetkých projektoch. Namiesto Susedov tak zatiaľ budeme sledovať čerstvú novinku Pán profesor, ktorá dáva príležitosť vyniknúť niekoľkým neokukaným mladým talentom.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

susedia na markíze

Zdroj: oserialoch.pravda.sk | Foto: Instagram/susedia.official, oteckovia.markiza