Denne sa stávame svedkami toho, že poslanci rozhodujú o úplne nepodstatných veciach, pričom na tie dôležité sa zvysoka kašle. 26. marca však v Európskom parlamente prebehne jedno z najnepochopiteľnejších hlasovaní zrejme v celej histórii ľudstva. Spojme sa a pomôžme zabrániť tomu, aby vstúpili do platnosti nezmyselné články 11 a 13!

26. marec môže byť vo svete internetu zlomovým dňom – v Európskom parlamente sa totiž bude hlasovať o európskej smernici o autorskom práve. Nebudeme vás zaťažovať odbornými výrazmi a vyjadreniami, len vám v krátkosti vysvetlíme, ako by to mohlo dopadnúť v prípade, ak články 11 a 13 dostanú väčšinu hlasov.

Podľa mnohých odborníkov sú tieto nariadenia smerované proti existencii sociálnych sietí. V praxi by sa zavedenie novej smernice mohlo odzrkadliť tak, že predtým, než čokoľvek publikujete na Facebooku, Facebook skontroluje, či váš obsah nepatrí náhodou niekomu inému v rámci duševného vlastníctva, a to by mohlo trvať hodiny až dni. Týka sa to, samozrejme, fotiek, textov aj videí.

Aj vám sa to zdá postavené na hlavu!? Ak áno, prijímite výzvu od YouTubera, ktorý si hovorí Ondrej z Trenčína. Odvážny sympaťák sa totiž rozhodol, že bude proti schváleniu týchto nezmyselných článkov bojovať a slovenskému ľudu sa tak prihovára s prosbou, aby sa k nemu pridal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

,Tí poslanci sú zastarnutí, debilní dedkovia, ktorí absolútne nechápu, za akú hroznú vec hlasujú. Ak môžete spraviť iba toľko, že budete zdieľať toto video medzi sebou a svojimi známymi a poprosiť aj ich, aby to zdieľali ďalej, takže sa to možno dostane až k tým páprdom, ktorí v Európskom parlamente tlačia tie tlačítka a nechápu, že jedným takým stlačením môžu vlastne vypnúť celý internet za jeden deň,” vyjadril sa rozhorčený Ondrej, s ktorého názorom však budete rozhodne súhlasiť. Zdieľajme toto video a zabráňme spoločne “koncu” internetu!

Zdroj: YouTube | Foto: YouTube, depositphotos.com