Aj napriek tomu, že sa reštaurácie na Slovensku následkom nových opatrení, ktoré platia od 15. októbra, uchyľujú k donáškam, poslanecký bufet ostáva otvorený. Tento fakt znechutil mnoho podnikateľov v gastronomickej oblasti, medzi ktorých nepochybne patrí i Zuzana Plačková. Tá svoj názor vyjadrila prostredníctvom sociálnych sietí. 

Situácia, ktorá na Slovensku nastala počas prvej vlny koronavírusu, sa zopakovala aj po druhýkrát. Kým gastronomické prevádzky hľadajú opäť rôznorodé možnosti, aby dokázali prežiť, poslanecký bufet mal ostať otvorený. ,,Musím zabezpečiť jedlo pre poslancov. Keď môžeme sedieť vedľa seba v poslaneckých laviciach, môžeme vedľa seba sedieť aj vo výdajni jedla. Všetky bezpečnostné opatrenia sú zabezpečené – rozostupy medzi stolmi či dezinfekcia,” povedal pre Pravdu šéf národnej rady Boris Kollár.

kollár matovič

,,J*be? Toto už normálne škoda komentovať. Žiadne merítko na každého rovnako. Aj vy ľudia si do roboty objednávajte donášku! Grcám!” napísala na sociálne siete rozrušená podnikateľka Zuzana Plačková, ktorá musela taktiež pozastaviť svoju prevádzku v Bratislave.

Plačková s tigrom

Vo štvrtok sa ale postoj predsedu parlamentu zmenil a svojim kolegom poslal ostrý odkaz. ,,Nech sa najedia poslanci, kde chcú, a nebudeme umožňovať im takýmto spôsobom vytĺkať politický kapitál. Sociálne zariadenia budú v plnej prevádzke, budú otvorené a každý poslanec sa tam môže dosýtosti napiť vody, aby mal zabezpečený pitný režim, ale nebudú sa môcť najesť, krabičky nedostanú a nech sú všetci poslanci spokojní,” povedal Kollár a zakázal prístup do jedálne všetkým, ktorí nie sú v NR SR v pracovnom pomere.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spravy.pravda.sk, Instagram/queen.plackova | Foto: Instagram/kollarboris, queen.plackova