Pred pár týždňami chytil Slovensko za srdce seriál z produkcie RTVS s názvom Hniezdo, zobrazujúci silné príbehy troch rodín, ktoré spája nevinné novorodeniatko. Ako sa ale zdá, poriadnu dávku emócií nám nadávkuje aj konkurenčná televízia. Na obrazovkách Jojky sa totiž už čochvíľa objaví úplne nový projekt Jenny, prinášajúci vrtkavý osud talentovanej tínedžerky, ktorej život zasiahla rakovina.

Televízia Joj si pre svojich divákov pripravila mimoriadne silný projekt, pozostávajúci z desiatich častí, pri ktorom určite pustí slzu nejedna citlivá duša. Jenny je rodinný dramatický seriál, natočený podľa adaptácie kanadského seriálu s rovnakým názvom.

V hlavnej úlohe sa predstaví Bára Očenášová, stvárňujúca 15-ročnú tínedžerku, ktorej najväčšou vášňou je tanec. V jeden okamih sa jej však život otočí úplne na ruby – začne sa cítiť zle, čo napokon výusti až do bolestivého verdiktu lekárov. Mladej dievčine oznámia, že má rakovinu, čo je pre rodinu a najmä pre otca už ďalšia veľká rana. Pred časom totiž prišiel o manželku a jeho deti o mamu.

Jenny tak všetky svoje povinnosti a koníčky dáva bokom a život podriaďuje liečbe. Avšak v ťažkom období stretne v nemocnici lásku s podobným osudom, pričom veľkou oporou sú jej okrem rodiny aj kamarátky a zdravotná sestrička Laura.

,,Boj v tomto prípade neznamená len vyliečiť sa. Jenny napriek chorobe bojuje o prvú lásku, jej otec o lásku po smrti ženy, ostatné postavy sa bijú za svoje sny. Seriál nie je depresívny ani plný hnevu či ukazovania prstom. Všetci si uvedomujú, že to je len jedno zo štádií. Tie ďalšie so sebou prinášajú nádej a poznanie, že to najdôležitejšie, čo v živote máme a dôvod, prečo sa oplatí žiť, je láska a rodina,” o svojej novinke informuje televízia Joj.

V motivujúcom príbehu plnom sĺz i smiechu sa okrem vychádzajúcich hercov Báry Očenášovej a Simona Štubniaka predstavia aj zvučné mená, ako Ján Koleník, Táňa Pauhofová, Zuzana Kronerová, Marián Mitaš či Vlastina Svátková.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Joj.sk, YouTube, Instagram/jan_kolenik