O tom, že aj zvieratá majú súcit, svedčí dojímavý príbeh kocúra menom Russel zo Severnej Karolíny v Spojených štátoch. V januári minulého roku zachvátil dom jeho rodiny rozsiahly požiar, ktorý zničil všetok majetok. V jeho plameňoch zahynul aj domáci maznáčik, pes Fifi, a tak boli všetci presvedčení, že aj kocúra Russella stihol rovnako tragický osud.

Na veľké prekvapenie sa však po niekoľkých dňoch vynoril z ruín domu. Požiar síce prežil, no pre rozsiahle popáleniny na tele mu veterinári dávali len minimálne nádeje na uzdravenie. Vďaka nepretržitej starostlivosti personálu miestnej zvieracej kliniky sa karta obrátila a kocúr má najťažšie obdobie za sebou.

russel rocko

Hoci ani po roku a pol ešte nie je úplne vyliečený a trpí bolesťami, stal sa neoceniteľným pomocníkom pri liečbe ostatných štvornohých pacientov. Počas celého dňa prechádza z jednej izby do druhej a navštevuje choré zvieratá. Hrá sa s nimi, je im nablízku, delí sa s nimi o jedlo i lôžko. Prejavuje neuveriteľný súcit a dojemne pomáha, ako vie, akoby chcel odplatiť za opateru, ktorú dostal. Jeho príbeh už obletel celý svet a pomáha miestnej veterinárnej klinike zbierať financie na liečbu ostatných chorých zvierat.

Foto: Facebook