Svet sa zastavil a ľudí “pripútal ku gauču”. V Taliansku doslova takmer všetkých, nakoľko je v európskom epicentre koronavírusu prísny zákaz vychádzania z domu. Veriaci sa tak musia uspokojiť s online omšami, ktoré im kňazi vysielajú prostredníctvom streamov, pričom zostrih tej od Paola Longa stojí naozaj za to.

V Taliansku vládne strašidelná situácia, spôsobená nekontrolovateľným koronavírusom, ktorý denne berie stovky životov. Ľudia sa preto obracajú k Bohu viac než kedykoľvek predtým. A hoci do kostolov ísť nemôžu, miestni kňazi sa veriacim prihovárajú aspoň prostredníctvom sociálnych sietí.

Paolo Longo zvolil na svoju bohoslužbu Facebook, avšak na začiatku akosi omylom stlačil to, čo nemal a zapol si funkciu animovaných filtrov. Vďaka tomu venoval ľuďom nielen duchovný, ale aj vtipný zážitok, keďže ho počas živého prenosu, trvajúceho 50 minút, mohli vidieť ako čarodejníka či medvedíka čistotného. „Občas sa treba aj zasmiať” Paolo povedal v závere, keď zistil, že kázal vo viacerých “maskách”.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: YouTube, Twitter