Nie je žiadnym tajomstvom, že si známe tváre privyrábajú nemalú čiastku peňazí na sociálnych sieťach, kde pridávajú rôzne sponzorované príspevky. Častokrát sa stáva i to, že sa z profilu vašej obľúbenej osobnosti stane jeden veľký reklamný baner, čo sme mohli nedávno vidieť i u moderátorky Jasminy Alagič, ktorá za daný product placement schytala od fanúšikov obrovskú vlnu kritiky.

Vidina veľkého počtu odberateľov neprispieva len k lepším zárobkom na Instagrame, ale i zvyšovaniu svojho vlastného ega. Práve preto prišli na trh nové spoločnosti ponúkajúce (aj bežným) ľuďom za určitú sumu peňazí veľký nárast odberateľov v krátkom čase. Má to však háčik – na vaše konto síce pribudnú noví “followers”, avšak tlačítko “like” za reálnych ľudí tieto virtuálne postavy nestlačia.

V skutočnom živote to znamená, že na vašom osobnom profile síce svietia tisíce fanúšikov, no ich pomer k “lajkom” sa radikálne líši. Na danú problematiku sa najnovšie pozrel i nemenovaný český magazín, ktorý jednu z našich slovenských modeliek označil za “lúzera roka 2018”. Dôvodom má byť práve to, že si na svoj účet údajne zakúpila “fejkových fanúšikov”.

Na celú situáciu sme sa rozhodli pozrieť tak trošku bližšie. Pravdou je, že atakovaná modelka, ktorou je Silvia Kucherenko (512 tisíc fans), má na svojej sieti viac ľudí než napríklad playmate Zuzana Strausz Plačková (491 tisíc) či popová hviezda Dara Rolins (483 tisíc). Napriek tomu sa však obľúbenosť ich postov radikálne líši. Zatiaľ čo Silvia získa na jednom príspevku približne 2 000x like, pri Zuzane a Dare sa toto číslo ráta v desaťtisícoch.

Rozhodli sme sa preto Kucherenko osloviť a zistiť, aká je pravda pri otázke o kupovaní sledovateľov za účelom falošnej popularity. „Realita je tá, či sa mi páči alebo nie, že mám cez 500 tisíc followers. Neriešim,“ spočiatku otáľala Silvia, nakoniec však vyšla s pravdou von.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Nepotrebujem to. Keď si zamknem profil, mám denne 500 žiadostí o sledovanie. Nikoho nedonútime, aby fotku lajkol, ale fakt sa to zbytočne preexponovane rieši,“ prezradila nám Silvia. „Plus, nechápem, čo niekto rieši Instagram. Chápem, že pre niekoho to je živote dôležitá vec, lebo bez Instagramu by zanikol. Ja mám super reláciu,“ uviedla modelka na záver. Názor si tak už utvorte vy samy.

Príklad obľúbenosti jednotlivých postov

Zdroj: SlovakWoman.sk | Foto: Instagram/Silvia Kucherenko, Dara Rolins, Zuzana Strausz Plačková