Drogy dokážu z človeka urobiť katastrofálnu trosku, ktorej sa úplne zmenia všetky životné hodnoty. Svoje o tom vie aj 63-ročná Newyorčanka, ktorá vďaka drogám prišla úplne o všetko. A to doslova!

Marianne Friedman-Foote (63) trávi väčšinu nocí v Central Parku, zabalená len v spacáku. Je to približne iba míľa od apartmánu na Park Avenue, kde strávila svoje detstvo v prepychu a hojnosti. Dnes si to už nedokáže ani predstaviť. Premárnila svoje dedičstvo metlou ľudstva.

Vyrastala v bohatej rodine na Park Avenue, mala vlastnú pestúnku, chodila na hodiny baletu, dokonca promovala na prestížnej newyorskej škole. Všetko vďaka bohatému starému otcovi, ktorý bol manhattanským magnátom v textilnom priemysle – Isidorovi Kaplanovi. Avšak ženské pokolenie tohto rodu pravdepodobne nezvládlo nápor obrovských majetkov.

Marianne počas štúdií na škole

Marianne Friedman 1971_full spread.jpg

Matka Marianne Friedman začala trpieť depresiami a úzkosťou, keď dcéra študovala na prestížnej tanečnej škole. Po smrti starého otca predala rodinný majetok za milióny. Marianne sa po škole stala zdravotnou sestrou, vydala sa a mala dcéru Giselle. Vzťah im však nevyšiel a o tri roky neskôr sa rozviedli. Manžel si vzal dcéru so sebou na Floridu, kam sa presťahoval a Marianne ju nevidela už neuveriteľných 30 rokov. V tom období tento nápor nezvládla a prepadla drogám – heroínu a užívala aj metadon. Zostala závislá. Po matkinej smrti zdedila obrovské majetky, ktoré však premárnila na svoju závislosť. Luxusný apartmán s 13 izbami predala za 2,6 milióna eur, ktoré si so sestrou rozdelili. Dnes sa jeho hodnota pohybuje cez viac ako 9 miliónov.

Luxusný apartmán, o ktorý Marianne prišla

2yy

Marianne sa ešte raz snažila zo všetkých síl postaviť na nohy, keď sa v roku 2000 vydala za svojho druhého muža Franka. Kúpili si spolu dom na Long Islande, kde pracoval ako robotník. Nanešťastie počas krízy o dom prišli. Nakoniec sa im podarilo zohnať bývanie u chorej priateľky Donny, o ktorú sa starali. Trpela rakovinou a cirhózou pečene. Celé to trvalo tri roky, keď Donna napokon zomrela a z domu museli odísť. Stali sa z nich úplní bezdomovci, ktorí si mohli žiť ako králi. Dnes už z Central Parku len ticho sleduje okná apartmánu, kde kedysi žila ako princezná.

S manželom svoje veci dnes skladujú vo vreciach na odpadky

8yy

1yy 3yy

Spávajú na plesnivých matracoch v Central Parku

7yy

Zdroj: Nypost.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)