Akné je častou príčinou komplexov nielen tínedžeriek, ale aj dospelých žien, ktoré sa s nedokonalou pleťou snažia bojovať všetkými možnými spôsobmi. Ak nepríjemné vyrážky trápia aj vás, nechajte sa inšpirovať radou od Rachel Crawley.

„Chorý ksicht“. Takto prezývali Rachel Crawley, ktorej tvár od šestnástich rokov trpela zapálenými a hnisavými vyrážkami. Krásna dievčina bojovala s akné a rôznymi posmeškami niekoľko rokov a jej sebavedomie bolo také dokaličoané, že nikam nechodila a dokonca sa vzdala i súťaže Miss. Po šiestich rokoch však môže Rachel spokojne vyhlásiť, že hnusné akné porazila, čoho dôkazom sú fotky, ktoré zverejňuje na svojom Instagrame.

Za premenou 22-ročnej plavovlásky nestoja žiadne medicínske prípravky, ale len ona sama a jej odhodlanosť. Rachel sa totiž rozhodla, že sa stane vegánkou a zo svojej stravy okrem živočíšnych produktov vylúčila aj cukor. Týmto spôsobom radí aj ostatným dámam trpiacim akné a snaží sa im byť teraz vzorom a inšpiráciou. A aby žienkam dodala ešte viac istoty a sebavedomia, prihlásila sa aj do Miss 2017. Tvrdí, že vyhrať by bolo úžasné, no jej cieľom to nie je. Skôr len chce, aby sa ostatné dievčatá necítili rovnako ako kedysi ona.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Instagram