Instagram je plný dokonalých tvárí a tiel, ktorými sa denno-denne kocháme, hoci vieme, že realita je častokrát úplne iná. Aj austrálska influencerka Ariella Nyssa mala spočiatku potrebu ukazovať svetu svoje krajšie ja, no napokon si uvedomila, že to nie je správne a že chce, aby sa ženy nehanbili za celulitídu, strie či hrče.

Ariella Nyssa sa živí ako influencerka a modelka spodnej bielizne a plaviek, ktorú na Instagrame sleduje 447 tisíc fanúšikov. Mladá kráska je ale úplne iná než väčšina dám z jej brandže, predvádzajúcich takýto typ oblečenia. Jej zadoček a nohy totiž zdobí viditeľná celulitída, aká trápi mnoho žien.

Napriek tomu, že ešte pár rokov dozadu sa mladá Austrálčanka prezentovala dokonalými krivkami “krv a mlieko”, táto pretvárka ju postupom času baviť prestala a začala zverejňovať fotky, na ktorých sa nedá nevšimnúť jej výrazná pomarančová koža. Po publikovaní prvých záberov sa však na Ariell začala valiť vlna kritika a reakcie, aké sa jej vôbec nečítali ľahko.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

„Je to môj najhorší deň. Čítala som si komentáre pod fotkou a chce sa mi plakať. Prečo sú sociálne siete takéto. Prečo nás značky oblečenia nútia cítiť sa ako ho**o, ak naše postavy nie sú ideálne. Niektoré komentáre ukazujú, ako sociálne siete skresľujú myslenie ľudí. Kto, dokelu, povedal, ako má vyzerať postava modelky? Mali by sme sa cítiť krásne, nech si oblečieme čokoľvek. Aby bol človek právnikom, musí mať právnické vzdelanie, ale aby bol bol človek životným vzorom, musí byť len anjelik z Victoria’s Secret? Až do tohto momentu som si neuvedomila, ako sociálne médiá a módny priemysel deformuje a manipuluje naše mozgy – ako vyzerať, ako myslieť, ako milovať. Viac ako 50% mladých ľudí má duševné problémy a sklony k samovražde. A kto za to môže? Pestujete tu priemysel, ktorý vyrába dokonalých ľudí a dáva ich iba do dvoch škatúľ – pekní a škaredí. Bojujte k**** so mnou,” znie vyjadrenie pri jednej z plavovláskiných starších fotografií, ktoré odštartovali jej novú éru bez retuše. Dnes je tak jej Instagram zaplavený celulitidovými snímkami, aké by väčšina žien zo svojho telefónu ihneď vymazala.

,,Celulitída vám neuberie na kráse. Nezobrazuje vaše zdravie a rozhodne to nie je niečo, pre čo by ste sa mali menej ľúbiť,” sebavedomá influencerka odkazuje nám ženám.

Arielline fotky pred a po retuši si môžete pozrieť — TU —

Zdroj/Foto: Instagram/ariellanyssa