Každý z nás je už unavený z toho, že si na nastávajúce mesiace nedokážeme nič s istotou naplánovať ani sa venovať mnohým činnostiam, aké predtým patrili do nášho každodenného života. Dôvodom je pandémia koronavírusu, no tá sa podľa najnovších údajov tak skoro skončiť nemusí…

Americká spoločnosť Bloomberg, poskytujúca štatistiky, dáta a analýzy, si posvietila na vývoj epidémie covid-19 z globálneho hľadiska. Hlavným predmetom štúdie sa stala otázka, kedy by sa malo bežné dianie okolo nás vrátiť späť do zabehnutých koľají.

Kľúčovým faktorom výpočtov sa stala aktuálna rýchlosť vakcinácie, prebiehajúcej v dvoch fázach. Kým západný svet dosahuje v priemere až 75-percentnú úspešnosť, ostatné krajiny majú badateľne zaostávať. Jasný príklad je vidieť i na Slovensku, kde sa momentálne kvôli politickým “doťahovačkám” dodávky očkovacích látok stále presúvajú na iný termín.

Podľa doktora Anthony Fauciho bude na získanie spoľahlivej kolektívnej imunity potrebné zaočkovať najmenej 75 – 80% celkovej populácie. Štatisti ale vypočítali, že za predpokladu zachovania aktuálneho tempa vakcinácie môže aplikácia nevyhnutných dvoch dávok väčšine obyvateľstva trvať až neuveriteľných 7 rokov! Dovtedy sa vraj pandémia koronavírusu a život plný obmedzení tak ľahko skončiť nemusí.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

očkovanie

Zdroj: Bloomberg.com | Foto: Pexels.com, Instagram/Ministerstvo_zdravotnictva_sr