Internet je plný ľudí, ktorí robia rôzne “vylomeniny”, aby sa zviditeľnili, zvýšili si sledovanosť alebo aby pobavili svojich priateľov. Medzi jednu z vecí, ktoré globálne zachvátili internet, patria aj rôzne výzvy pozostávajúce z úsmevných úloh, ktoré musí ich účastník splniť. Tento internetový ošiaľ sa však začal vymykať kontrole a stal sa veľmi nebezpečnou zábavkou mladých! 

Medzi najznámejšie internetové výzvy patrí “ľadová výzva” alebo “Mannequin Challenge”, ktorý ste mohli zaregistrovať aj u nás na Slovensku. Úspech zožali najmä u teenagerov, ale aj u mnohých celebrít, ktoré sa ich pred očami internetovej verejnosti s radosťou zúčastňujú. Nová internetová výzva, ktorá sa rozšírila medzi mladými ľuďmi, je však nielen o zábave, môžete si ňou totiž privodiť vážne zranenia!

 

,,Zábavka” spočíva v tom, že si na nejakú časť ruky nasypete soľ a na ňu položíte kocku ľadu. Soľ začne reagovať s ľadom a vy si môžte spôsobiť vážne popáleniny. Niektorí sú schopní nechať zájsť experiment až do extrémov, ako napríklad mladá Američanka, ktorá si spôsobila popáleniny tretieho stupňa. Ľudia by sa mali konečne naučiť rozlišovať medzi tým, čo je zábavné a tým, čo im môže spôsobiť zdravotné následky. Predsa len, zdravie je len jedno, tak prečo si ho ničiť dobrovoľne…

Video/Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dominika S.
Som beznádejná milovníčka módy, varenia, cestovania a mačiek. No mojom najväčšou láskou je písanie vo všetkých rôznych formách- od čarbania do zápisníka až po blogovanie na internete. Rada inšpirujem a takisto sa rada nechávam inšpirovať.