Owen Thomas sa narodil v Pensylvánii so syndrómom BWS, ktorý sa u neho prejavil nadmerne veľkým jazykom. Malý chlapček má dnes už tri roky a život s poruchou mu ešte stále hádže pod nohy množstvo prekážok. 

Beckwith-Wiedemannov syndróm trápi jedno z 15 tisíc detí po celom svete. Zapríčiňuje nadmerný rast istých orgánov, pričom v Owenovom prípade ide o vyššie spomenutý jazyk – ten mal až 4-krát väčší ako ústa. Spočiatku si lekári mysleli, že je len opuchnutý, no po dvoch týždňoch od narodenia určili diagnózu. Tá 3-ročného chlapčeka trápi dodnes, hoci podstúpil operáciu zväčšeného údu. 

Doktori neustále hľadajú spôsob, ako malého Američanovi pomôcť, nakoľko musí spávať s monitorom dychu. Problém mu robí aj prijímanie stravy a v neposlednom rade sa mu zle vyvíja čeľusť. Owenovi taktiež hrozí rakovina jazyka, a tak preventívne navštevuje onkológiu. A i keď rozkošný blondiak nežije život svojich rovesníkov, na každej fotografii, ktorú jeho mama Theresa pridá na sociálne siete, doslova žiari radosťou a energiou.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: whatsnew2day.com | Foto: Instagram/largerthanbws