V konfliktoch zmietanej Sýrií nepoznajú deti bezstarostné dni, ale iba násilie a hrôzy každodenného života spojené so zbraňami a krvou namiesto hier a lásky.

Turecká fotožurnalistka Nadia Abu Shaban pred pár dňami zdieľala fotografiu malého štvorročného dievčatka, ktoré sa volá Hudea a s bolesťou v očiach sa vzdáva napospas osudu a zbrani. Keď fotografka vytiahla svoj aparát, aby zachytila každodenný život v krajine, ktorá sa zmieta v konflikte, dievča automaticky zdvihlo svoje malé ruky nad hlavu, pretože bolo v domnení, že ju chce zabiť. Vzdala sa.

Fotografia z oblasti utečeneckého tábora na tureckej hranici obletela celý svet a chytila za srdce tisíce ľudí. Ako dlho budú ešte deti doplácať na nenásytnosť dospelých?

Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)