Svet módy je jedna veľká nevyčerpateľná studnica klasických siluet, farieb, látok, ale aj šialených potlačí, strihov a kombinácií. Dnes, keď sa kladieme dôraz na jednoduchosť, pohodlnosť a riadime sa vetou: ,,Čierna je nová čierna!” nás farebné a častokrát prekombinované outfity zobudia z letargie. Pripravili sme si pre vás zopár módnych maniačok, ktoré sa neboja experimentovať a kombinujú nekombinovateľné. Tu sú tie najzaujímavejšie a najodvážnejšie z nich.

 

Anna Dello Russo

Módna žurnalistka, dizajnérka doplnkov, ale hlavne módny guru. Tak sa dá jednou vetou opísať päťdesiatštyri ročná Talianka, ktorá vyčnieva z davu nielen svojou chudou vysokou postavou, ale aj módnym vkusom.

Anna Dello Russo, fashion jurnalist, módna ikona, redarktorka voque, módna redaktorka,

Rihanna

Azda neexistuje nič, čo by na sebe táto barbadoská speváčka ešte nemala oblečené. Účesy a vizáž mení ako chameleón a aj napriek tomu jej všetko záhadne pasuje.

barbadoská speváčka, speváčka rihanna, modna ikona, modna ikona rihanna,

Baddie Winkle

88-ročná americká rodáčka, ktorá sa drží hesla, že vek je len číslo a vytiera zrak všetkým mladým. Na Instagrame má viac ako 2,6 milióna sledovateľov a toto číslo stále rastie. Nevieme ako vám, ale nám sa jej odvaha páči. Veď prečo by mala stáť za sporákom a nahlas počúvať relácie pre starých, keď má v sebe ešte toľko elánu?

baddie winkle, extravagantná babka z instagramu, babka na instagrame,

Miley Cyrus

Za najväčší zjav posledných rokov môžeme korunovať princeznú extravagancie Miley Cyrus. Dievča, ktoré sa zmenilo z malej Hannah Montany v trblietavých topoch na to, čím je dnes, sme nemohli nezaradiť medzi najbláznivejšie ikony módy.

miley cyrus, miley cyrus outfity, extravagantna miley cyrus

Tamara Heribanová

Aj v slovenských vodách máme ikonu, ktorá sa nebojí vísť do našich malomestských ulíc a prijímať pohľady konzervatívnych krajanov. V móde obľubuje motívy ľudovej kultúry a vrstvenie. Za to jej dávame palec hore a tajne obdivujeme jej odvahu.

tamara heribanova, modna ikona

Lady Gaga

Aj keď Lady Gaga rapídne zmenila štýl a začala sa obliekať oveľa striedmejšie, niekedy sa vráti k svojím starým zvykom a predvedie nám outfit, na ktorý sme všetci zvyknutí.

Lady Gaga

Donatella Versace

Ďalšia z kategórie starých, čo chceli mladými byť. Napriek tomu má ale na svojom zjave postavenú kariéru a my ju za to obdivujeme, hoci nás niekedy z jej fotiek na pláži štípu oči.

Donatella Versace

Katty Perry

Svieže farby, svieže kombinácie a vždy veľké modré oči, ktoré nádherne doplnia jej mladistvý “ovocný” vzhľad. Taká je Katty Perry, ktorá do nášho rebríčka odvážnych žien určite patrí.

Katty Perry

Cara Delevingle

Úspešná modelka s detskou tvárou a hustým obočím, ktorá pobláznila celý svet módy svojím chlapčenským štýlom. Najradšej nosí koženú bundu a jednoduchý štýl tak, ako všetky jej kolegyne, ale keď vytiahne zo skrine niečo bláznivé, je sa na čo pozerať.

Cara Delevingne

Zuzana Plačková

Našu desiatku módnych unikátov uzatvára slovenská kráľovná extravagancie Zuzana Plačková. Stačí sa pozrieť na jej svadobné fotografie, alebo tie z dovolenky na svahu a hňeď je všetkým jasné, že Zuza sa v dave nestratí.

Zuzana Plačková

Foto: Instagram