Tetovanie na koži má dnes už takmer každý a kto nie, minimálne sa nad jeho realizáciou aspoň zamyslel. Niekto uprednostňuje maličké a nežné znaky, ktoré si ukryje pod oblečením, inému nevadia potetované celé časti tela, ktoré hrdo ukazuje celému svetu. Pred každým maľovaním na kožu má však nejedna z nás obavy. Bude to bolieť? Vydržím to?

Prach bolesti je u každého iný a každá z nás má svoje slabiny niekde inde. Na ľudskom tele sú však miesta, ktoré napriek všetkému mnohé vnímame citlivejšie a naopak, ktoré nás pri tetovaní až tak nebolia.

Najväčšia bolesť

Ak ste sa rozhodli pre tetovanie na zápästí (hánkach prstov, vnútornej časti prstov alebo na dlaniach), mali by ste zbystriť pozornosť. Pokresliť si tieto časti tela sa neodporúčajú ľudom, ktorí ešte žiadne tetovanie nemajú. Pokožka je tu omnoho jemnejšia ako na zvyšnej časti tela, a preto jeho realizácia veľmi bolí. Farby tu taktiež nedžia dobre a pomerne rýchlo blednú.

Ďalšou časťou tela, ktoré patrí pri tetovaní k najbolestivejším, je hrudný kôš. Povrch kože je na tomto mieste, kde vyčnievajú rebrá, ktoré sa striedajú s prepadnutými časťami, veľmi nerovný. Preto ak ste si vybrali práve na toto miesto obrázok s rovnými líniami, pripravte sa na o niečo väčšiu bolesť, nakoľko ide o náročnú prácu. Hoci ju profesionálny a kvalitný tatér zaiste zvládne, musí tetovať pomalšie ako iné časti tela, a tým si vytrpíte viac bolesti.

Oblasť obličiek, a prekvapivo aj zadok, dá budúcim majiteľom tetovania taktiež poriadne zabrať. Aj keď si dodnes možno mysleli, že bacuľatý zadok zaručuje nulovú bolesť, podľa skúsených tatérov je opak pravdou!

Najmenšia bolesť

Na rovné čiary a geometrické tetovania sú vhodné najmä rovné časti tela, ako vnútorné strany horných končatín. Tetovanie na chrbtici bolí len o niečo viac ako na ramenách, s úsmevom a jemným škrabkaním by ste zrejme prežili aj lopatky, stehná, členky či predlaktie. Taktiež vás nepotrápia ani čoraz populárnejšie kérky za uchom, problémom pre mnohých je však intenzívny zvuk strojčeka.

PS: Kočky, myslite na to, že všetko sa odvíja najmä od veľkosti tetovania a ,,bolesť” pri malom obrázku sa zaručene nedá porovnávať s bolesťou, ako keď sa rozhodnete pre niečo väčšie. :)

Zdroj: teenvogue.com | Foto: pixabay.com, instagram.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.