Trilógia 50 odtieňov sivej – novodobý fenomén, ktorý zaplavil domáce knižnice státisícom žien, vypredal sály svetových kín a predovšetkým sa vryl do nášho podvedomia i do duše.

Tento kontroverzný erotický román má mnoho zástancov, avšak ako by mohlo ísť o umelecké dielo, ak by sa vyhlo kritike. Ako sa hovorí: sto ľudí, sto chutí a tak je to aj v tomto prípade. Každý má iné chúťky, zásady či túžby. Komu sa nepáči, nech nerieši a nechá tak. No ruku na srdce, ktorá z nás by nechcela prežiť den s Christianom Greyom? S dominantným, ukrutne hriešnym mužom, ktorý si podmaní všetky vaše zmysly, zmocní sa vášho tela, z ničoho nič sa zjaví tam, kde ho vôbec nečakáte, prekvapí vás tisícimi spôsobmi a dá vám pocítiť, že patríte iba jemu.Mnohé z nás túžia po tom, aby k niekomu patrili telom i dušou. Tie, ktoré si knihy prečítali skôr, ako film uzrel svetlo sveta, si Christiana predstavili vo svojej mysli po svojom. Ako vysokého, dokonale upraveného, jemne zarasteného mladého muža s krásnou postavou, tajomným pohľadom a rajcovne šibalským úsmevom. Vizuálna stránka tohto nechutne bohatého, sakramentsky príťažlivého a drsného muža môže byť kombináciou vizuálnej stránky jedinečného Adonisa s vašim frajerom, partnerom, manželom či kamarátom s výhodami. Áno, Christiana nemusíte vnímať ako Jamieho Dornana. Pokojne si ho pri čítaní predstavte ako svojho partnera, ktorý vám naplní všetky vaše tajné túžby. Či už dáte prednosť tým erotickým, citovým alebo materialnym je na vás.

A teraz ruku hore všetky, ktoré by chceli lietať v oblakoch a nechať sa unášať vo vzdušných víroch s mužom, ktorý vám dá pocítiť, ako veľmi mu na vás záleží? Iste, Anastasia si zalietala v helikoptére i dvojmiestnom lietadielku, ale my ostaneme mysľou pevne na zemi. Uniesť naše telo, dušu i myseľ sa dá predsa aj iným spôsobom, ktorý nie je cudzí nikomu z nás a únosca nemusí byť k tomu ani miliardár vlastniaci lietadlo a celý vozový park. Nemusíme predsa žiť v stereotypnej rutine. Vnesme si do života za lyžičku vášne, rozkoše i vzrušenia a žime svoje tajné sny. Vo filme sme mali možnosť vidieť, ako sa nudný vstup do výťahu môže zmeniť na neopakovateľnú, vášňou spaľujúcu jazdu, či ako sa z tajuplného pohľadu a pevného stisku vykľuje náruživé, hriešne dobrodružstvo. Christian má síce vďaka nepriazni osudu svoje muchy, no napriek tomu je prototypom dokonalého muža mnohých žien.

Keď si odmyslíme všetky remene, biče, trstenice a iné nepríjemne zvučné hračky, s ktorými sa ukájal na chudinke Anastasii, dospejeme k záveru, že takýto chlap by nám skutočne mal čo ponúknuť. Láska sa dokazuje činmi, nielen slovami. Postava Christiana bravúrne vystihuje ako sú muži pre svoje polovičky ochotní zniesť aj modré z neba (hoci, netreba to až tak preháňať). Takže dámy.. Či už svojho Christiana máte alebo nie, vedzte, že korenie je láskou života a také nežné capnutie po zadočku mužov skutočne rajcuje :)