Jednou z najhorúcejších tém posledných mesiacov je očkovanie proti vírusu Covid-19. Herečka Dominika Kavaschová, ktorá sa stala mamičkou v máji, sa rozhodla prijať vakcínu v období dojčenia. O tejto téme otvorene prehovorila na sociálnych sieťach. 

Známa Slovenka svoje príspevky na Instagrame väčšinou ladí do humorného, ba priam až parodického štýlu. Avšak teraz spravila výnimku a rozhodla sa otvoriť o niečo vážnejšiu tému.

dominika kavaschova

,,Druhú dávku očkovania som mala 7. 8., očkovala som sa Pfizer vakcínou. Zaujímalo vás, hlavne ste mi písali tehotné a dojčiace ženy, prečo som sa tak rozhodla, či som sa nebála a ako to dopadlo,“ píše v instastories hviezda televíznych seriálov a divadelných dosiek na materskej dovolenke.

kavaschova

,,Rozhodla som sa tak preto, lebo chcem chrániť aj svoje dieťa a neohroziť slabších a starých ľudí v mojom okolí. Taktiež preto, aby sa neopakovali tie drsné chvíle, ktoré museli zvládať naši zdravotníci, ktorí od vyčerpania padali na ústa,“ vysvetľuje svoje pohnútky Dominika. Inšpirovala sa vraj vzdelanými osobami a taktiež si spravila vlastný prieskum medzi už zaočkovanými mamičkami.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Obe dávky som zvládla bez akejkoľvek reakcie. Dojčila som bez prestania, takže moje dieťa dostalo cez mliečko rovno protilátky. Som rada, že som sa tak rozhodla. Cítim sa bezpečnejšie, ľahšie, slobodnejšie. Toto nie je reklama na očkovanie. Zaujímali ste, sa ako to prebehlo u mňa, tak to tu verejne píšem. Prajem vám všetkým veľa zdravia, málo nenávisti, silu, toleranciu a pochopenie,“ uzavrela na sociálnych sieťach Donďa.

Foto/Zdroj: Instagram/donda_kawa