Správa o únose dvoch maloletých synov Very Wisterovej sa minulý rok prehnala slovenskými médiami ako nekontrolovateľná víchrica. Od momentu, ako boli bratia Harlow a Theo vlastným otcom odobratí na neznáme miesto, strhla sa medzi rozhádanými manželmi otvorená vojna. Scenár, akým sa kuriózny príbeh boja o deti ďalej vyvíja, by nepredpokladal asi žiadny odborník.

Známa moderátorka bola z nečakanej situácie poriadne zúfalá, nakoľko niekoľko dní nemala o pobyte milovaných ratolestí žiadne informácie. Ich otec Jeremy Hulsh ale neskôr vyšiel s pravdou von, keď sa s chlapcami nechal vyfotiť na americkej pôde.

Jeremy Hulsh deti

V zámorí však tamojšie zákony nahrávajú do karát 40-ročnému Izraelčanovi. Americké súdnictvo sa prikláňa k názoru, že práve matka bránila otcovi v naplnení základných rodičovských práv, a preto ju nemilo potrestali. Hoci sa Vera konečne dočkala momentu, kedy si mohla stratených synov vziať do náručia, má to jeden vážny háčik.

Obmedzené a kontrolované schôdzky

S malými súrodencami sa môže stretávať len za oceánom, kde sa vo výhode nachádza jej ešte stále úradujúci manžel. Wisterová spoločne s aktuálnym priateľom musia prejsť kontrolami s cieľom posúdiť, či ich prítomnosť neovplyvňuje vývoj maloletých detí negatívnym spôsobom.

V tejto chvíli sa nedá hovoriť o úspešnom závere, keďže rodičia chlapcov sú stále na nože a matku môžu vidieť len vo vyhradenom čase za prítomnosti tretej osoby, a aj to po dodržaní prísnych pravidiel. Našťastie ale od Very neboli odlúčení tak dlho, ako to spočiatku niektorí slovenskí odborníci predpovedali.

Vera Wisterova

Zdroj: sarm.pluska.sk | Foto: Instagram/plus7dni, verawister, Facebook/Malina Saval