Už mnoho žien znenajzdajky vzalo nožnice a bez akéhokoľvek zváženia možných následkov si na svojich hlavách vytvorili ofinu, ktorú oľutovali v momente, keď sa uvideli v zrkadle. Katka Jakeš sa naopak svojim novým strihom chcela fanúšikom na Instagrame pochváliť, no v komentároch sa našlo len veľmi málo obdivovateľov, zastávajúcich názor, že to tanečnici pristane. Ako takúto kritiku vzala plavovláska?

Mamička na materskej dovolenke občas potrebuje zmenu, ktorá sa okoliu môže zdať nepatrná, no pre samotnú ženu pohybujúcu sa 24 hodín denne okolo plienok je obrovským dobrodružstvom. Práve takýmto vzrušujúcim zážitkom mal byť pre známu Katku Jakeš nový účes zahrňujúci aj ofinu – tá spustila neuveriteľnú vlnu kritiky. ,,Dlho som váhala a neviem, koľko ma tá ofina bude baviť, ale teraz som taká rada,” k fotografii, ktorá mala sledovateľom odprezentovať celkom čerstvý zostrih, napísala na Instagram plavovláska.

Katka Jakes z Lets Dance

,,Absolútne nie! Vyzerá to, ako keby si si dala tie nasadzovacie vlasy z lega,” komentujúca prirovnala Katku k detskej hračke. ,,Za mňa teda naozaj nie. Tak vám to pristalo predtým. Toto nie!” Zástancami názoru, že hviezda tanečnej šou Let´s Dance spravila novým štýlom nosenia vlasov chybu, bola väčšina jej sledovateľov na sociálnych sieťach. ,,Ofina vám robí smiešny tvar hlavy. Podľa mňa vám nepristane ani k tvári. Bez nej to bolo stokrát lepšie.”

Ešte v ten istý deň, ako sa známa umelkyňa pokúsila pochváliť novým účesom, ktorý podľa jej sledovateľov nevyšiel, pridala k nemilým ohlasom desiatok kritičiek svoje vyjadrenie. ,,Nehnevajte sa, ale nedá mi sa nevyjadriť k predchádzajúcemu postu. Ako mama na materskej, ktorá dva roky nevystrčila päty z domu, som sa rozhodla pre zmenu. Nebolo to zväčšenie pŕs ani pier, ale bola to jedna obyčajná ofina. Pre mňa to bolo veľké odhodlanie – bola som zvedavá, aké to bude. S výsledkom som bola spokojná, a chcela som si tú dočasnú zmenu užiť. Nepýtala som sa na názory, napriek tomu sa našli ženy, ktoré sa k môjmu účesu vyjadrili negatívne. Neberiem vám to, nemusí sa to páčiť každému,” píše ofinkatá tanečnica.

,,Ale neverím, že by ste mi to povedali do očí a neverím, že by to dobre padlo vám, keby niekto okomentoval váš účes, keby ste prišli od kaderníka a ten komentár by ste si nevypýtali. Pre mňa je dôležité, že sa to páči môjmu mužovi a mame a, samozrejme, mne. Ja už som voči takýmto komentárom obrnená, len chcem poukázať na dve veci: 1. Nikdy nehovorte to, čo nechcete, aby povedali vám, 2. nikdy do komentáru na Instagrame nepíšte to, čo by ste človeku nepovedali do očí,” Katka vysvetľuje zásady slušného správania na internete.

,,Pekný večer vám prajeme aj s mojou milovanou ofinou!” dodala Bratislavčanka na záver. Aj pod týmto príspevkom sa ale opäť objavili názory, ktoré neboli dvakrát pozitívne. Väčšine ľuďom prekážalo, že si influenceri pýtajú len príjemné a chvály plné komentáre a hneď po pár záporných vyjadreniach sa sťažujú. ,,Trošku vás nechápem – influencerov, či ako vás nazvať. Keď sú komenty pozitívne, to sa, samozrejme, páči každému. Ak príde negatívny koment, tak už prídu vyjadrenia, že to sa nemá a podobne. No nechcem nikoho uraziť, ale dobrovoľne ste podstúpila ísť touto cesto na Instagram. Treba rátať s pozitívnymi, ako aj negatívnymi názormi. A nemyslím si, že niekto sa až tak zle vyjadril, že ste musela dať tento status. Potom načo je dobré ukazovať toto, tamto? Zrušte si účet na Instagrame a žite si spokojne bez ľudí, čo vás v dobrom aj v zlom sledujú,” napísala jedna z followerov, pričom jej názor zdieľalo mnoho ďalších.

Zdroj/Foto: Instagram/katka.jakes