Jedna z najikonickejších tvárí modelingovej histórie všetkých prekvapila. Kontroverzná supermodelka Kate Moss (42) sa v živote rozhodla urobiť rázny krok a zužitkovať svoje nadobudnuté skúsenosti. Po viac ako tridsiatich rokoch v modelingovom priemysle štartuje vlastný biznis, ktorý bude pomáhať pri hľadaní a zrode nových hviezd.

Kate Moss predstavila pre magazín Business of Fashion svoj nový biznis pod názvom Kate Moss Agency. Hviezda urobila veľký skok zo supermodelky na biznismanku, ktorá sa v novej práci plánuje venovať talentovaným osobám – hercom, spevákom a tanečníkom. Top modelka opustila agentúru, v ktorej pôsobila 27 rokov a vyhlásila, že potrebuje robiť veci, ktoré znamenajú niečo viac ako modeling. Kate sa vyjadrila, že nehľadá “pekných” ľudí, ale výnimočných, ktorí sú obdarovaní skutočným talentom. Chce tvoriť budúce hviezdy a má už zložený vlastný tím na čele s jej osobnou bookingovou agentkou Lucy Baxter, ktorá z agentúry odišla spolu s ňou. Modelka, ktorá je ABSOLÚTNE neaktívna na všetkých sociálnych sieťach, oznámila svoje plány prostredníctvom nového profilu na Instagrame (@katemossagency).

Kariéra jednej z najlepšie platených modeliek sveta nebola vždy ružová. V tejto brandži začínala ako štrnásťročná a zlomovým bodom sa stal rok 2005, kedy sa s ňou prevalil heroinový škandál a takmer ju položil na kolená. Zo dňa na deň s ňou ukončili spoluprácu takmer všetky značky. Avšak večierková princezná sa spamätala a skoncovala s drogami i s vtedajším kontroverzným priateľom Petom Dohertym. Dostala v modelingu druhú šancu.

 

_kate_moss_♡♡

A post shared by katemoss (@_kate_moss_) on

by Owen Scarbiena 1988

A post shared by Kate Moss (@__katemoss) on

A post shared by Kate Moss (@__katemoss) on

Kate Moss by Craig McDean for W Magazine June 2004
Fashion Editor: Alex White

A post shared by Kate Moss (@__katemoss) on

A post shared by Kate Moss (@__katemoss) on

 

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Instagram