Umelec Paľo Habera je známy tým, že si servítku pred ústa nekladie a svoj názor povie vždy na rovinu. Porotcovský kat SuperStar si pri pohľade na situáciu na Ukrajine do jazyka nekusol a prostredníctvom sociálnych sietí vyjadril pohoršenie nad konaním ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Po tom, čo 24. februára Rusko zaútočilo na našich východných susedov, sa sociálne siete zaplnili súcitnými odkazmi adresovanými obyvateľom Ukrajiny. Tak ako mnoho ľudí, ani legendárny spevák nemá pre vojnu pochopenie.

palo habera

,,Nie som politik a ani politológ, ktorý by sa vyznal hlbšie v zložitých vzťahoch medzi rôznymi krajinami. Som len človek a hudobník, na ktorého dopadli následky rôznych povojnových režimov, som človek, ktorý už videl okolo seba nekonečné množstvo dobra, zla a aj hlúposť. Považoval som však slovo VOJNA tu v Európe a nebodaj svetová za uzavretú kapitolu, ktorá výstražne skončila v roku 1945,“ rozpísal sa na Instagrame 59-ročný líder skupiny Team.

,,V týchto dňoch sa môj posledný kúsok nádeje v to, že ľudstvo nepotrebuje obnovu, zrútil. Potrebuje! Nejak sa nám to v tých našich premúdrených a precitlivených hlavách domotalo,“ pohoršuje sa nad vojnovou situáciou Paľo, ktorý vo svojom príhovore na sociálnej sieti nevynechal ani hlavného aktéra hrôzostrašných udalostí.

,,Ten najväčší zlosyn histórie ľudstva sa nielenže teraz pomrvil v hrobe – on priamo znovu ožil. Bolo ich doteraz niekoľko – všetko blázni, ktorí začali mať pocit nesmrteľnosti, geniality a pán Putin sa k nim v tejto chvíli významne zaradil. Ráno si pripravujem kávu a popritom mi napadne, že niekde inde ľudia majú úplne iné starosti! Hlavne prežiť ďalší deň!“ pokračuje Habera, ktorý sa nebál ani priamo osloviť ruského prezidenta.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Nechápem, že pár kilometrov odo mňa padajú na nich a na ich krajinu zničujúce bomby a strely! Predstavujem si, čo asi cítia a v hlave sa, samozrejme, pýtam sám seba, či aj mňa toto niekedy čaká. Nie som si už ničím istý! Hanba vám, Putin! Rusi nás všetkých – celý svet – zase raz tragicky sklamali! Takto to jednoducho teraz cítim,“ dodal na záver rozhorčene slovenský umelec.

Foto/Zdroj: Instagram/pavolhabera, TV Markíza