Na Slovensku nie je veľa kapiel, v ktorých by figurovala žena. MUKATADO so speváčkou Jankou Kozákovou však vydáva hit za hitom a momentálne do sveta vypúšťajú nový singel, ,,Tajný plán” z albumu „Iba láska”.

MUKATADU sa v poslednom čase darí a po dvoch úspešných skladbách ,,Do vody” aj duet s Robom Opatovským ,,Hladina” sa uchytili v éteroch našich rádií. Aby toho nebolo málo, dnes vydávajú nový singel s názvom ,,Tajný plán”, ktorý má nádych džezu, bluesu a retra. Text k skladbe napísal gitarista kapely, Peter Dobrík a hudbu speváčka, ktorá sa vyjadrila, že ju teší hranosť slovenskej hudby v rádiách. Rovnako pozitívne vníma fakt, že ľudia majú ich skladby radi a po 14- tich rokoch fungovania kapely sa už pri tvorbe nezamýšľa nad počtom slôh a refrénov, ale tvorí hudbu zo srdca a tak, ako ju to baví.

Na nahrávaní skladby sa podieľalo viacero hostí ako koncertný majster a pedagóg Maroš Hanzely, ktorý nahral basklarinet a klarinet, saxofón nahral Mário ,,Gapa” Garbera, momentálne pôsobiaci so skupinou IMT Smile. „Keď sme nahrávali album, približne 15 skladieb som poslala ľuďom, ktorí majú kritické ucho a práve Tajný plán patrila k najobľúbenejším. Preto sme sa rozhodli nasadiť ju do rádií ako ďalší singel z CD Iba láska,” prezradila Janka Kozáková. „Je to taký vintage štýl, vychádza z džezu a bluesu. Vždy som chcela spraviť pieseň, kde by sme použili viacero dychových nástrojov a práve v tejto skladbe sa nám to podarilo skĺbiť,” dodala Janka.

6Q5F6082

Aby toho nebolo málo, kapela momentálne pripravuje po dlhšom období aj turné po slovenských kluboch a nahráva ďalšie nové single! Ešte pred letom sa môžete tešiť na ďalšiu novinku a prezradíme vám, že pôjde o skladbu s názvom ,,Dievčatá na ocot”, ktorú otextoval Stanislav Rusiňák, otec singla ,,Maturantky” Petra Lipu.

Kapela MUKATADO vydala album „Iba láska”, z ktorého pochádza aktuálny singel „Tajný plán”, koncom roka 2013. Nachádza sa na ňom 14 skladieb, na ktorých spolupracovali s českou- slovenskou hudobnou špičkou, ako Lenka Dusilová, Robo Opatovský, Martin Valihora alebo Oľga Záblacká.

6Q5F6116