,,Niekto je vyvedený z miery a šťastný najmä vtedy, keď stúpa dym. Niekto nepozná krajšie hviezdy a vraví -najradšej spím.“ Toto je len zlomok slovných spojení zo skladieb od kapely I.M.T Smile, obsiahnutých v jednom texte, ktorá v týchto dňoch oslavuje úžasných 20 rokov na slovenskej hudobnej scéne! Hudobníci z Prešova sú však rovnako obľúbení a populárni ako v čase, keď svoju kariéru odštartovali debutom ,,Nepoznám“. 

Spomínate si ešte na mladého Ivana Táslera, ktorý sa prechádzal zasneženou ulicou vo videoklipe k skladbe ,,Veselá pesnička“? Odvtedy sa partia, do ktorej kedysi patrila aj Katka Knechtová, poriadne zmenila a v týchto dňoch je to 20 rokov, čo svojimi nadčasovými pesničkami tešia mnohých poslucháčov. Takéto okrúhle narodeniny však treba poriadne osláviť, a preto sa kapela rozhodla pre nový videoklip. Možno budete prekvapené, ale v tomto prípade nejde o žiadnu novú pieseň, ale o jednu z najpopulárnejších hitov skupiny I.M.T Smile, ,,Ľudia nie sú zlí“. Okrem vizuálneho spracovania piesne má kapela ešte jednu novinku. Album ,,Valec“, z ktorého skladba pochádza, sa dočkal novej remastrovanej verzie s úplne novým zvukom! O ten sa postarali majstri zvuku z legendárneho štúdia Abbey Road Studios.

imt2

Byť 20 rokov na scéne, úspešní a stále žiadaní, to chce kopec práce, zohratý tím a inšpiráciu. Tá nechýbala ani pri vytvorení spomínanej piesne. Svoje o tom vie aj líder skupiny Ivan Tásler. „Bolo to úžasné obdobie. Celé to nahrávanie. Tá atmosféra. Pamätám si, že ,,Ľudia nie sú zlí“ som zložil doma pri klavíri. Vydaním tejto skladby sa všetko okolo IMT Smile odštartovalo. Prišiel prvý väčší úspech, veľké koncerty, všetko sa to akoby zrazu nakoplo a my sme si začali budovať stabilné miesto na slovenskej hudobnej scéne.“

imt3

Okrem skladieb ,,Ľudia nie sú zlí“ a ,,Nepoznám“, obsahuje repertoár kapely mnoho ďalších výborných singlov. Či už ide o typické festivalové veci ako ,,Exotika“, ,,Tajné milovanie“ či ,,Niekto ako kráľ“, niečo zaľúbenejšie ako ,,Opri sa o mňa“ alebo novší ,,Cesty druhej triedy“, kapela IMT Smile patrí medzi ikonické a koncertne najenergickejšie kapely v slovenskom showbiznise. A samozrejme, patrí sem ešte mnoho, mnoho ďalších úžasných zamilovaných, vtipných, realistických piesní.

Foto: Martin Trenkler & archív kapely | Video: Youtube