Za posledné obdobie, odkedy sociálne siete hrajú prím v životoch väčšiny ľudí, sa do sveta dostali rôzne módne vychytávky. Niektoré príjemne prekvapili, no boli tu aj také, ktoré na seba pútali pozornosť kvôli svojej bizarnosti alebo nezmyselnosti. Do tejto kategórie sa môže zaradiť aj najnovší trend, ktorý vznikol nechtiac, no ovládol samotný Instagram.

Vďaka internetu sa ľudia môžu stretnúť s rôznymi nápadmi, ktoré ovplyvnili módu po viacerých stránkach. Dúhové či metalické vlasy, obočie tvarované do hada alebo dlhé gélové nechty, ktoré mladým dámam „vykúkajú“ z topánok. Make-up umelkyňa Jacinta Vukovič je autorkou ďalšieho módneho trendu, ktorý sa v momente stal virálnym a „prepadli“ mu ľudia doslova po celom svete. Pýtate sa, o čo ide? Táto Austrálčanka na svojom instagramovom účte pravidelne zverejňuje svoje výtvory, ktoré sa týkajú nielen líčenia očí, ale aj pier. Jej posledná snímka vyvolala obrovský ošiaľ, keď zverejnila na prvý pohľad ničím zaujímavú fotku narúžovaných pier. Ak sa pozriete bližšie, uvidíte, že má na jazyku trblietky, ktoré sa tam však dostali neúmyselne.

Ako však veľmi dobre vieme, sociálne siete sú magickým miestom a tento nevšedný nápad sa začal šíriť bleskovou rýchlosťou. Zaujímavé je na tom aj to, že tomuto najnovšiemu horúcemu trendu neprepadlo len nežné pohlavie, ale v malom množstve aj muži.

Má to však jednu chybičku krásy!

Zaiste si myslíte, že ide o neškodný trend, no má to jeden háčik. Aj keď to na prvý pohľad pôsobí pekne, tieto jagavé ozdôbky môžu mať negatívne vplyvy na ľudské telo a ich výsledkom sú zdravotné problémy, najmä tie žalúdočné. Ak sa tu však nachádza nejaká milovníčka nových vychytávok, je dobré siahnuť po takých trblietkach a glitroch, ktoré používajú cukrári, nakoľko tie nie sú toxické. :)

Zdroj: Independent.co.uk | Foto: Instagram, giphy.com