Koloman Magyary, ktorému nikto nepovie inak než Kali, sa aktuálne nachádza na úplnej špičke kariéry, pričom pri nohách mu leží celé Slovensko i Česko. Svoj status jedného z najobľúbenejších hudobných interpretov raper potvrdil aj mega úspešným turné Dovi Dopo Tour. Teraz ale prichádza čerešnička na torte, a to v podobe nového dokumentárneho filmu!

Hudobná kariéra známeho rapera sa začala písať v roku 2008, kedy bol Kali ešte členom formácie 851 01. O dva roky nato už prišiel album Pod maskou je pravda, s ktorým sa začali nabaľovať prvé záblesky popularity a taktiež zárobky. Tie však ani zďaleka nestačili na to, aby chlapec z Petržalky videl svoju budúcnosť v hudbe ružovo. V tom čase mu preto podal pomocnú ruku Miroslav Čimo, ktorý dodnes verne stojí po Kaliho boku a je nielen jeho manažérom, ale aj dobrým priateľom.

Kali
Rok 2002, zľava: producent Peter Pann, Kaliho manažér Miroslav Čimo a Kali

Z nuly až na vrchol

Dnes sa 36-ročný autor tých najžiadanejších skladieb súčasnosti môže pochváliť niečím, čo by hrialo na srdiečku každého hudobníka. Nedávne turné k albumu Dovi Dopo sa totiž stalo najnavštevovanejším v celej slovenskej rapovej histórii, čím Kali prekonal aj svojich kolegov Separa a Rytmusa. Okrem toho mu bola na jednom z koncertov odovzdaná sedemnásobná platinová platňa, a to je na naše pomery doslova nenormálny úspech.

Kali

Zábery z turné, spomínanie si na začiatky či rôzne veselé príhody – to všetko uvidíte v 13-minútovom dokumentárnom filme Dovi Dopo Tour, ktorý rozhodne stojí za pozretie!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: YouTube, Instagram/dezertkalimusic, miroslav_don_cimo