Existuje vec, ktorú má každá žena na svete vo svojom šatníku. Kabelka! Doplnok najprv určený pre faraónov v Egypte, ktorý neskôr zdokonalila milenka francúzskeho kráľa Ľudovíta XV., Madame de Pomapadour.

Ani len netušila, že o sto rokov sa bez tohto kúsku nezaobíde ani jedna z nás. No kým ona do svojej kabelky v tvare batôžka vložila len zrkadielko a vreckovku, my sme jej obsah trošičku rozšírili. Vreckovky, zrkadielko, doklady, peniaze, mobil, kľúče, šminky, lieky, ba dokonca aj šitie, lak na vlasy alebo náhradné silonky….

To, ako veľmi je dôležitý tento historický artefakt, vie len žena! Muži sa nám smejú, ale kto je pripravený zvládnuť akúkoľvek situáciu, ak nie my s našou pravou rukou – kabelkou?! Je to pilier, na ktorý sa obraciame, ak je zle. Nechceme, aby si k nám niekto prisadol? Položíme kabelku vedľa seba. Kúpime niečo, o čom nemusí vedieť každý, kto prejde okolo? Vložíme to do kabelky. Štve nás niekto? Trepneme ho ňou!

A hoci všetky snívame o ikonických modeloch od značiek Channel, Vuitton, Hermes alebo Prada, tá naša kabelka nemusí byť práve najdrahšia. Stačí, že sa nám do nej vmestí polovica domácnosti. ;-)