Je tomu iba zopár hodín, čo celé Slovensko doslova obletela nepríjemná skúsenosť Vierky, ktorá chcela spolu so svojimi kamarátkami vystúpiť na Lomnický štít. Partia dievčat si zakúpila lísky na lanovku, ktorá ich, žiaľ, do vytúženého cieľa takmer nedostala. Za všetko môže jediné negatívne rozhodnutie vedúcej pracovníčky Tatranskej informačnej kancelárie, ktorá odignorovala fakt, že lanovka disponuje voľnými sedadlami a dievčatá majú platné cestovné lístky!

Mnohí Slováci ostali počas uplynulých hodín doslova rozhorčení, keď sa im do uší dostala nepríjemná skúsenosť sympatickej Vierky, ktorá mienila počas uplynulého víkendu vystúpiť na Lomnický štít. Potom, ako si prostredníctvom internetu zakúpila lístky na lanovku, sa partia dievčat dostavila na ,,miesto činu”, kde si však museli pôvodné vstupenky vymeniť za nové, a teda ,,platné”. Keďže sa v informačnej kancelárii Vysokých Tatier chvíľu zdržali, vznikol im časový sklz ohľadom stíhania lanoviek. Na Skalnatom plese, čo je medzizastávka pred Lomničákom, sa im stala nepríjmená udalosť, ktorá vrhla na pracovníkov Tatier poriadne tmavý tieň. Vedúca pracovníčka ,,TIK” sa totiž z neznámych príčin nedokázala zachovať ľudsky a dievčatá, ktoré túžili nastúpiť do lanovky, v ktorej boli voľné štyri miesta, odbila razantným ,,NIE!”

Ako sa však zdá, tlak verejnosti, médii a sila sociálnych sietí prinútili ,,Tatry” konať a výpoveď voči dievčatám značne prehodnotili i pozmenili! “Ospravedlňujeme sa vám za chybu, ktorá nastala aj na našej strane, a to v komunikácii medzi zamestnancami ohľadom dostupnosti využitia voľných miest v lanovke na Lomnický štít a následne aj v komunikácii zamestnanca smerom na vás. Chceme vás ubezpečiť, že v priebehu najbližších dní prehodnotí manažment spoločnosti naše interné komunikačné pravidlá, personál obsluhy lanoviek, pokladne a infocentrum preškolí a vyvodí z prípadu dôsledky,” píše sa v písomnom stanovisku Tatry Mountain Resorts (TMR), adresovanom rozčarovanej Vierke.

Video, ktoré mladá Bratislavčanka natočila priamo na Lomnickom štíte, vyvolalo mimoriadnu odozvu verejnosti a aj vďaka nej budú isté pravidlá ohľadom prepravy na druhý najvyšší štít Slovenska pozmenené: ,,V prípade, že budú v lanovke na Lomnický štít voľné kapacity a na Skalnatom plese sa nebudú nachádzať žiadni záujemcovia o jazdu na Lomnický štít, klientov, ktorí sa omeškajú, bude spoločnosť TMR vyvážať v takýchto výnimočných prípadoch bez doplatku.” Sympatická brunetka vyjadruje na záver pre Nový Čas radosť zo skutočnosti, že svojim príbehom zmenila choré, neľudské konanie musieť si za veci platiť duplicitne. ,,Myslím, že keď niekto zmešká lanovku, tak má na to pádny dovod a malo by sa pristupovať k ľuďom s troškou citu.”

Zdroj: Nový Čas | Foto: YouTube, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)