Je tomu iba zopár dní, čo celým Slovenskom doslova otriasol škandál z Vysokých Tatier, o ktorý sa postarali zamestnanci Tatranskej informačnej kancelárie. Tí znemožnili štyrom mladým dievčatám výstup na Lomnický štít napriek tomu, že mali zakúpené vstupenky na lanovku, avšak na termín sa dostavili o chvíľu neskôr. Keďže sa na Skalnatom plese, čo je medzizastávka pred Lomničákom, uvoľnili práve štyri voľné miesta, dievčatá požiadali vlekára, či by ich nemohol na štít predsa len vziať. To však možné, žiaľ, nebolo.

Kým svet sužujú vojny, jedna mediálna otriasla aj celým Slovenskom. Vedúca pracovníčka ,,TIK” sa totiž rozhodla, že svojim konaním znemožní štyrom mladým dievčatám výstup na Lomnický štít. Incident, ktorý sa medzi nimi odohral, rozdelil Slovensko okamžite na dva tábory, ktoré sa bijú medzi poukázaním na ľudskosť a ochotu si pomáhať vs. stritné dodržiavanie všeobecných podmienok. O čo vlastne v tomto prípade išlo si podrobne môžete pozrieť >>>TU<<<!

Kým Slováci k téme horlivo diskutovali na sociálnych sieťach, trochu svetla sa snažil vniesť do celého prípadu riaditeľ lyžiarskych stredísk, hotelov a reštaurácii TMR Vysoké Tatry, Dušan Slavkovský, ktorý pre všetkých negatívne komentujúcich napísal otvorený list. Zastal sa v ňom pracovníkov Vysokých Tatier, ktorí sa snažia svojou prácou spríjemniť pobyt v našich horách všetkým návštevníkom.

,,V TATRÁCH SA SNAŽÍME ZLEPŠOVAŤ
(Reakcia na viral video Vierky Ve)

V posledných dňoch sa na internete veľa komentujú a hodnotia naše služby v strediskách TMR vo Vysokých Tatrách. Veľmi si ceníme každú pripomienku klientov a podnet na zlepšenie. Ďakujeme Vierke, že poukázala na reálny problém, ktorý nastal v nedeľu na lanovke na Lomnický štít. Denno-denne sa snažíme v neštandardných situáciách pomôcť klientom. Vierkin podnet poukázal na potrebu zladiť interné pravidlá s reálnou prevádzkou.

Vysoké Tatry sú miestom oddychu a dovoleniek tisícov návštevníkov denne. My ľudia pracujúci v Tatrách ako manažéri, lanovkári, kuchári, či chyžné sa roky snažíme prispieť k tomu, aby si návštevníci odniesli predovšetkým pekné zážitky, a poskytujeme im každoročne vyšší komfort. Zlepšujeme infraštruktúru lanoviek, zjazdoviek, vymýšľame nové atrakcie, zážitky, podujatia. Zavádzame nové spôsoby pohodlnejšieho predaja lístkov a skipasov cez internet, zlepšujeme fungovanie zákazníckych centier či infolinky pre pomoc klientom. S tým súvisia aj nové pravidlá a povinnosti, ktoré je nutné dodržiavať. Prihodia sa aj nedorozumenia a problémy, z ktorých sa vždy poučíme.

Čo nás ale veľmi mrzí, sú hanlivé a vulgárne komentáre diskutujúcich na internete na tému ľudí pracujúcich v Tatrách či už v TMR alebo aj v iných strediskách, hoteloch, reštauráciách. Väčšina tatranských zamestnancov sa naozaj snaží z plných síl, aby klienti z Tatier odchádzali spokojní. Robia to naozaj preto, aby návštevníci zažili pekný výlet a dovolenku. Títo ľudia si nezaslúžia takéto všeobecné a povrchné hanlivé komentáre. Áno vieme, nájdu sa aj nedorozumenia a problémy. Vtedy nás prosím kontaktujte a pokúsime sa o riešenie.

Vieme, že z Tatier odchádzajú státisíce ľudí ročne spokojných s úsmevom na tvári a opätovne sa do nich vracajú. Toto je náš cieľ a preto sa budeme naďalej snažiť zlepšovať služby v Tatrách.”

K incidentu sa vyjadrila aj hovorkyňa Mountain Tatry Resort, a.s.

Okrem pána Slavkovkého, ktorý sa do veci snažil vniesť trochu ľudského pohľadu voči zamestnancom v Tatrách, sa k celej veci vyjadrili aj kompetentní, adresujúc poškodenej Vierke oficiálny list. Tent sa objavil aj na sociálnej sieti Facebook, kde medzi diskutujúcimi narobil viac škody než úžitku. A na ktorú sa stranu sa postavíte vy?

Foto/Zdroj: Facebook, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)