Česká legenda Jiřina Bohdalová (88) bola v nedeľu večer prevezená do nemocnice kvôli zdravotným problémom so žalúdkom. Médiá o tom informoval jej vnuk Vojta, ktorý za ňu musel tento týždeň prevziať ocenenie na slávnostnom večeri AMFORA 45, kde ho herečka poslala namiesto seba.

Pani Bohdalová skutočne nevyzerá na to, že je na svete už takmer deväťdesiat rokov. Stále je krásna, plná života a svojou energickosťou by hravo tromfla aj mladšie ročníky. Verejnosti sa pripomenula len prednedávnom, keď prednášala smútočnú reč na pohrebe Maestra Karla Gotta, ktorá sa nestretla s pochopením jeho dcéry Dominiky. Tá herečku totiž prostredníctvom médií tvrdo skritizovala za to, že v prejave opomenula ju a jej sestru. Jiřina Bohdalová to však nenechala len tak a potom, ako nechala Gottovej dcére poslať tvrdý odkaz, kauza utíchla. Dnes sa však herecká legenda opäť dostáva do povedomia ľudí. Mnohí z nich majú strach o jej zdravotný stav.

Bohdalová Úplne beznádejný prípad
Kedysi dávno. Pani Bohdalová v televíznom filme Úplne beznádejný prípad, kde si zahrala s Milošom Kopeckým.

Z nemocnice rovno do divadla

„Mám malé rozdutie pľúc, ale mám na to najlepšiu doktorku! To mi dokonca odkázal ošetrujúci lekár Karla Gotta, že sa o mňa nemôže starať nikto lepší,“ o svojich neliečiteľných problémoch s dýchacou sústavou povedala kedysi pani Bohdalová českému Blesku. Tentokrát ju však na lôžko pripútalo niečo iné, a to žalúdočné ťažkosti. Našťastie iba dočasne. Všetci tak dúfajú, že túto nedeľu bude dostatočne fit na to, aby sa predviedla na divadelných doskách. V predstavení Generálka v Divadle na Jezerc, ktoré zatiaľ neavizovalo zmenu programu, jej totiž patrí hlavná úloha. Herečku by mali prepustiť z Nemocnice na Homolce už dnes.

Jiřina Bohdalová v ružovom
Vždy plná elánu: Nateraz to vyzerá tak, že pani Bohdalová sa krátko po hospitalizácii pre tráviace problémy vráti na divadelné dosky.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Facebook/Jiřina Bohdalová