Naša obľúbená Rachel z Priateľov nemala ideálny vzťah s matkou. Populárna americká herečka od detstva bojovala s prehnanou kritikou a podceňovaním od ženy, ktorá ju mala zahŕňať láskou. Niektoré rany sa nezahoja ani po rokoch, a preto Jennifer Aniston neodpustila svojej mame ani tesne po smrti, dokonca odmietla prevziať jej urnu. Prečo sa vlastne zachovala takto kruto?

Problémy matky a dcéry trvali celé roky. Ich komplikovaný vzťah však nebol spôsobený popularitou Jennifer, keďže jej matka bola taktiež známa herečka a modelka. Nancy Dow pravdepodobne až príliš pohltil tieň modelingu, ktorý prenášala aj na malú Jenn. „Ona bola krásna modelka a ja som nikdy nebola dosť dobrá. Stále ma kritizovala. Navyše ma nenávidela za nezmyselné malichernosti,“ zdôverila sa Aniston v rozhovore pre Hollywood Reporter. Jennifer sa tak cítila podceňovaná a hneď, ako to bolo možné, začala sa matke oblúkom vyhýbať. Boli obdobia, kedy sa rodičovské puto snažili obnoviť, no Nancy priliala poslednú kvapku oleja do ohňa, keď zverejnila knihu pamätí. V nej si ani minimálne nekládla servítku pred ústa a dopodrobna opísala problémový vzťah s dcérou.

Po tomto čine Jennifer úplne prerušila kontakt, dokonca matku nezavolala ani na svoju druhú svadbu s Justinom Therouxom. Zlom nastal, keď Nancy prekonala niekoľko infarktov, mozgovú mŕtvicu a museli ju hospitalizovať v nemocnici. Aniston s ňou trávila čas, navštevovala ju a vyzeralo to tak, že matke odpustí. To sa však nestalo ani po jej smrti. Jennifer sa zúčastnila poslednej rozlúčky so 79-ročnou matkou, ktorá odišla na druhý svet v máji tohto roka, no jej pozostatky odmietla. „Nechcem ju!“, vyjadrila sa podľa zdroja In Touch Weekly o urne svojej matky. Zdá sa, že ani po bolestnej strate sa Jennifer nedokázala vyrovnať s minulosťou. Paradoxné je, že úlohu matky nahradila jej svokra ešte z prvého manželstva, matka Brada Pitta. Janne Pitt sa stala jej dôverníčkou a jednou z najbližších životných priateliek.

 

https://www.instagram.com/p/WnLACpibwy/?taken-by=jenniferjaniston

 

https://www.instagram.com/p/SDVSSZCb0H/?taken-by=jenniferjaniston

 

https://www.instagram.com/p/JHyrvOCb07/?taken-by=jenniferjaniston

Foto: Instagram, wallpaperscraft.com | Zdroj: Hollywood Reporter