Očkovať či neočkovať? To je otázka, ktorú si za posledný rok kladú mnohí nerozhodní ľudia. Niektorí však majú vo veci vakcinácie úplne jasno a za svojím názorom si stoja tak striktne, že sa bez problémov odstrihnú aj od blízkych. Herečka Jennifer Aniston taktiež nevidí dôvod, aby bola v kontakte s niekým, kto vraj verí bludom.

Jennifer Aniston sa netají tým, že je proti ochoreniu Covid-19 zaočkovaná a ohľadom vakcinácie šíri osvetu. Jedným z dôvodov je určite aj fakt, že koronavírus vo vážnom zdravotnom stave pripútal jej priateľa na nemocničné lôžko, kde musel byť napojený na pľúcnu ventiláciu.

V nedávnom rozhovore pre magazín InStyle hviezda seriálu Priatelia dokonca priznala, že za vakcináciou stojí natoľko, že prerušila kontakty s viacerými známymi či kamarátmi, ktorí majú na očkovanie negatívny názor.

„Stále existuje pomerne veľká skupina ľudí, ktorí sú antivaxermi, alebo jednoducho nechcú počúvať fakty. Je to skutočná škoda. Stratila som takto pár ľudí v mojom okolí, ktorí odmietli očkovanie alebo nechceli zverejniť či boli očkovaní alebo nie. Považujem to za veľmi nešťastné,“ uviedla 52-ročná kráska, ktorá si myslí, že je profesionálnou a morálnou povinnosťou informovať ostatných, či ste alebo nie ste zaočkovaný.

,,Každý má právo na svoj názor, nepopieram. Ale zároveň veľa názorov je založených iba na strachu alebo propagande, na ničom inom,“ vyjadrila sa Jennifer.

Zdroj: instyle.com | Foto: Instagram/jenniferaniston