Leto sa blíži rýchlosťou namydleného blesku a vy sa ešte stále nezmestíte do plaviek? Dobre baby, žiaden strach. Chápeme, že tie čokolády sú fakt dobré a že cvičiť sa vám naozaj nechce, takže to nebudeme zbytočne obkecávať a poradíme vám niečo, čo vám jednoducho a bez námahy pomôže stať sa štíhlejšími!

Čo teda musíte jesť, aby ste rýchlo a pomerne ľahko schudli? Odpoveď na túto otázku sa snažili nájsť vedci z kanadskej nemocnice svätého Michala v Toronte a ich výsledok vás fakt poteší. Predstavte si, že podľa ich výskumu existuje rad super-potravín, ktoré vám pri ich pravidelnej konzumácií umožnia schudnúť až 0,3 kilogramu denne! To sú dve kilá za týždeň a niečo také rozhodne stojí za skúšku! Úplne postačí, ak ich zjete denne cca 130 gramov, navyše vám pomôžu navodiť pocit sýtosti, nehrozí vám nepríjemný jojo-efekt a ešte k tomu sú aj super lacné. A ešte bonus, protestovať proti nim nebude ani váš chlap!

Schránka 08

Prečítajte si tiež:

Ako rozpustiť brušný tuk? Zabudnite na brušáky a robte toto!

 

Podľa vedúceho výskumu Russella de Souzu je 90 % pokusov o chudnutie odsúdených na neúspech a končí návratom k pôvodnej váhe. Prečo? Často hlavne z dôvodu pocitu hladu a nezadržateľnej túžby po jedle. Denná porcia týchto super-potravín by tak mohla byť dobrým riešením, nakoľko o tretinu znižujú chuť do jedla. Tak čo, zvedavé? Ktoré to tie super-potraviny vlastne sú? Možno nám to ani nebudete veriť, ale sú to strukoviny. Fazuľa, hrach, zelený hrášok a šošovica… To všetko sú cenné super-potraviny, ktoré majú nielen nízky glykemický index, ale navyše dokážu z veľkej časti nahradiť živočíšne proteíny a ,,zlé” tuky.  Ak k tomu všetkému pridáte fakt, že pomocou strukovín do svojho tela dostanete množstvo vlákniny, znížite príjem saturovaných tukov a solí, a podstatne znížite hladinu zlého cholesterolu, mali by byť pre vás strukoviny jasná voľba!

Zdroj/Foto: St. Michael’s Hospital

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!