Už aj na Slovensku si môžete oddýchnuť v korunách stromov, a to priamo v drevenom domčeku postavenom práve za týmto účelom. Ten zatiaľ posledný vznikol nedávno v Trenčianskych Tepliciach a postavil ho Ing. Marian Pavlík, ktorý sa týmto nápadom inšpiroval pri svojich potulkách svetom.

Netradičný spôsob pobytu v prírode je v zahraničí veľmi obľúbený a čoraz viac láka aj našincov. Až tak, že od spustenia prevádzky nového treehousu je skôr vzácnosťou, ak nie je v noci obsadený hosťami. Sú medzi nimi manželské páry, neraz aj s malými deťmi, zamilované páriky túžiace po romantike, milovníci prírody, ktorí si chcú vyskúšať aj takýto netradičný pobyt v lese, ale aj zvedavci, ktorí chcú len zistiť, aké to v noci v lese vlastne je.

Oddýchnite si v treehouse

Drevený domček je upevnený na troch stromoch vo výške niekoľko metrov nad zemou, napriek tomu svojim hosťom poskytuje dostatočné pohodlie. V jednej miestnosti sa nachádzajú štyri pohodlné lôžka s teplými perinami, stolík, nechýbajú baterky, sviečky a všetko, čo sa môže ubytovaným zísť. Z miestnosti sa vychádza priamo na terasu, z ktorej sa hosťom naskytá dokonalý výhľad na šumiace stromy a les pod nimi. Nechýbajú šantiace veveričky, ktoré ešte viac umocňujú romantickú atmosféru. K dispozícii, najmä kvôli malým deťom, je v domčeku aj malá kúpeľňa s toaletou, na hygienu slúži voda z neďalekej studničky. A ako bonus pre ubytovaných je piknikový kôš, ktorý si hostia v stanovený čas nájdu zavesený na lane, a keď si ho vytiahnu na terasu, nájdu si v ňom bohaté raňajky. No nie je to dobrý nápad?

„Filozofiou nášho projektu je návrat k prírode. Prajeme si, aby všetci návštevníci lesa a hostia nášho treehouse objavili v sebe už možno aj stratené nutkanie stráviť významnú časť svojho života v prírode,“ povedal k nezvyčajnej stavbe Ing. Marian Pavlík. A ako sa vyjadril jeden z nadšených hostí, ktorý v domčeku práve strávil noc a opúšťal ho v stave blaženosti, kvalita spánku a oddychu je vraj v korunách stromov neskutočná. Počas pobytu v treehouse sa vraj celkom odreagujete od bežných starostí, zabudnete na povinnosti, termíny a užijete si naozaj len čistú silu prírody.

Foto: Facebook