Je tomu len zopár dní, čo sa v Slovenskom národnom divadle uskutočnilo 21 odovzdávanie prestížnych cien Krištálové krídlo. Počas slávnostného galavečera bolo z 29. nominovaných napokon ocenených 11 laureátov v oblastiach, akými je divadlo, medicína, filantropia či veda. Okrem jedinečného programu či dojímavých prejavov sa o prekvapivý moment postaral najmä slovenský herec Tomáš Maštalír, ktorý od dojatia neudržal slzy.

Počas uplynulej nedele sa konalo prestížne odovzdávanie cien Krištálové krídlo, pričom program bol plný tých najrôznejších emócií, či už zo strany účinkujúcich alebo samotných víťazov. Keď sa vysielanie blížilo ku koncu, na obrazovke sa zobrazili bývalí ocenení laureáti Marián Varga, Jozef Jankovič a Štefan Nosáľ, ktorí už, žiaľ, nie sú medzi nami.

O veľký šok sa však postaral predovšetkým slovenský herec Tomáš Maštalír, ktorému sa podarilo zvíťaziť v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie. Neprekvapil však výhrou, ale svojim krásnym preslovom, v ktorom ďakoval hlavne svojim rodičom, ktorí boli po celý život jeho najväčšou podporou. Po celý čas úspešne potláčal slzy, ktorým sa poddal až v momente, kedy schádzal z javiska, čo dojalo všetkých prítomných.

Odovzdávanie ceny a ďakovná reč Tomáša Maštalíra si môžete pozrieť >>>TU<<<

Laureáti Krištáľového krídla za rok 2017

Publicistika a literatúra: Dagmar Mozolová

Šport: Peter Hámor

Hospodárstvo: Vladimír Bakeš

Divadlo a audiovizuálne umenie: Tomáš Maštalír

Rock Pop Jazz: Celeste Buckingham

Medicína a veda: patológ Lukáš Plank

Hudba: dirigent Rastislav Štúr

Výtvarné umenie: výtvarník Juraj Čutek

Filantropia: Marek Machata

Mimoriadna cena: neurochirurg Juraj Šteňo a spevák a skladateľ Pavol Hammel

Foto: Instagram, Facebook | Zdroj: kristalovekridlo.sk