Spokojnosť a šťastie v živote, rovnako tak aj v posteli, častokrát závisí len od jednej jedinej vlastnosti. Pokiaľ ju máte zakorenenú hlboko v sebe, život je pre vás jedna poriadna jazda, ktorú si vychutnávate. Pokiaľ vám však chýba, má to negatívny vplyv na vaše zdravie, spokojnosť, a tým pádom aj na váš výkon v posteli. Reč je o sebavedomí.

Sebavedomie je častokrát hlavnou doménou mužov, ktorí sú vždy presvedčení o tom, že ,,to dajú” alebo že sa každej žene, na ktorú sa usmejú, podlomia kolená. Jeden z najväčších rozdielov medzi pohlaviami je ten, že ženy lipnú na maličkostiach a trápia sa nimi, zatiaľ čo chlapi sa netrápia nikdy pre nič, pokiaľ to teda nie je kriticky vážne. Chlap pred milovaním nerieši či si dokonale oholil tvár a ani to, ako vyzerá jeho telo v tých nových boxerkách. Samozrejme, že v súčasnom svete metrose*uálov sa nájde aj zopár chlapov, ktorí si dajú záležať na výzore viac než ženy, avšak väčšina chlapov si z vizuálnych maličkostí ťažkú hlavu rozhodne nerobí. Muži nepotrebujú mať všetko dokonalé a pokiaľ sú zdraví, majú peňazí zhruba toľko, koľko potrebujú, po svojom boku ženu, s ktorou sú spokojní a v garáži auto, za ktoré sa nemusia hanbiť pred kamarátmi, nič ich nerozhádže a už tobôž nie v posteli.

ako si zvýšiť sebavedomie
Chlapi nemajú so sebavedomím žiadny problém, nemajte ho ani vy!

Naopak u žien je sebavedomie veľmi labilné a radosť z nového zvodného prádla sa tesne pred TÝM zmení na sebakritku, že v tom vyzeráte tlsto, nepekne, neatraktívne atď. Mnohokrát je práve malé sebavedomie či vlastný pocit neatraktívnosti dôvodom, prečo ženy zvyknú hovoriť: ,,Dnes nie, som unavená.” Niekedy však nemusíte ako predohru použiť telku plnú ,,dokonalých” dievčat, a pritom jedným očkom sledovať, ako sa pri nich váš ,,pán vyvolený” spotí od vzrušenia. Skúste namiesto toho len ležať pri sebe, rozprávať sa a postupne z neho vytiahnuť, čo sa mu na vás páči. Potom mu tie miesta trošku poodhaľte, aby sa ich mohol dotýkať a bozkávať.

“Nech váš MUŽ vyzerá akokoľvek a nech sa živí čímkoľvek, je to chlap a chlapi vždy veria, že môžu zbaliť každú jednu ženu, ktorá sa im zapáči, ale pre niečo si vybral práve vás!”

Sebakritiku a nízke sebavedomie si pred spaním odložte do skrine a neberte ich so sebou do postele. Popritom, ako vás bude váš partner hladkať a hovoriť vám, čo ho na vás tak veľmi priťahuje, si spomeňte na túto vetu: ,,Nech váš muž vyzerá akokoľvek a nech sa živí čímkoľvek, je to chlap a chlapi vždy veria, že môžu zbaliť každú jednu ženu, ktorá sa im zapáči, ale pre niečo si vybral práve vás!”

Foto: Pinterest.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)