Niektorí ľudia, a najmä tí mladí, sa naozaj nepoučia z nešťastia druhých a často riskujú svoje životy. Osudnou sa tento raz stala pre mladý pár obľúbená selfie, ktorá jedného z nich stála život. Priateľ zosnulej utrpel tiež vážne zranenia, no z tohto šoku sa bude spamätávať po celý život. Prečo sú ľudia takí nerozvážni? 

Obľúbená selfie si vyžiadala ďalšiu mladú obeť. Len 24-ročná žena prišla vo štvrtok o život počas toho, ako si s priateľom robili selfie v thajskom Bangkoku. Fotografia sa im stala osudnou v momente, ako do nich narazil idúci vlak, ktorý si vôbec nevšimli. O nešťastí tohto páru informuje spravodajská stanica BBC. Podľa slov priateľa zosnulej dvojica popíjala, pričom im napadlo, že si urobia naozaj nezabudnuteľnú fotku. Postavili sa teda na trať, no z druhej koľaje sa na nich vyrútil stroj, ktorý žene odtrhol nohy a spôsobil vážne zranenia, ktorým v nemocnici neskôr podľahla.

Ťažko zranený skončil aj jej priateľ, ktorý mal však viac šťastia a prežil. Stanica BBC pripomína ľudom, aby si dávali pri selfie väčší pozor a zbytočne neriskovali. Každým rokom totiž pribúda počet ľudí, ktorí zomrú pri tom, ako si dokumentujú spomienky na nebezpečných miestach.

Dôkazom toho sú aj fotografie zverejňované mladými ľuďmi na sociálnych sieťach, ktorí sa doslova predbiehajú v tom, kto uverejní lepšiu snímku. Tí by si však mali uvedomiť, že obdobné fotografie sú životu nebezpečné a určite za to nestoja. Pozrite sa na to, čoho sú ľudia po celom svete schopní kvôli pár exkluzívnym obrázkom.

Zdroj: BBC | Foto: Instagram, Pixabay, Freepik