Je to tu! Po dlhých mesiacoch, kedy sme vás niekoľkokrát informovali o tom, že sa obľúbené seriálové milenky presunú na plátna kín, sme sa konečne dočkali výsledku. Už o pár dní nás totiž čaká premiéra skvelej romantickej komédie Šťastný nový rok, v ktorej v hlavných úlohách zahviezdia Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzanou Norisová, Antónia Lišková a dokonca aj herecká legenda Emília Vášáryová!

Nová zimná komédia plná romantiky sa dočká svojej premiéry krátko pred Vianocami, a to 5. decembra. Film z pera scenáristky a producentky Adriany Kronerovej a režiséra Jakuba Konera vám ukáže niekoľko podôb lásky, pričom každá z nich si niekoho nájde.

Stastny novy rok

Láska je základ

Šťastný nový rok nám prinesie príbehy štyroch priateliek, nachádzajúcich sa v rôznych životných situáciách. Gro filmu bude, samozrejme, tvoriť láska a partnerské vzťahy, bez ktorých by to určite vo filme tohto typu ani nešlo. „Tento žáner má svoje presné pravidlá už od tridsiatych rokov, kedy vznikol a kedy prežíval obrovský boom nielen v Amerike, kde sa vtedy ešte za komédie dávali Oscary, ale napríklad aj v Československu, kde v tomto období vznikli dnes už legendárne filmy môjho obľúbeného Martina Friča, ktoré doteraz všetci poznáme. A súčasťou tohto žánru je práve tá „rozprávkovosť“, ale aj humor a nadhľad. Výsledkom by mala byť taká čistá, esenciálna radosť a dobrý pocit. Práve preto sa tieto filmy často spájajú so sviatočným obdobím, ako sú Vianoce,“ uviedla Adriana Kronerová.

Ženský film pod režisérskym palcom muža

Ako sa na natáčanie filmu, určeného primárne ženskému očku, pozerá jeho režisér Jakub Kroner? ,,Pre mňa ako režiséra natočiť romantickú komédiu pre ženy znamenalo sústrediť sa na úplne iné veci, ako som bol zvyknutý pri svojich predchádzajúcich filmoch. Každý filmový žáner má nejaké pravidlá, ktorým je treba porozumieť.  Venoval som sa viac kostýmom, lokáciám, výprave, hudbe. Pri tomto projekte som mohol stráviť mesiac súvislého nakrúcania v Tatrách, čo bola veľmi príjemná zmena oproti iným natáčaniam. Dokonca tam za mnou prišiel strihač aj s celou strižňou. Vo voľných dňoch, keď sa netočilo, sme mohli strihať scény z filmu a rovno vidieť výsledný výstup. Pre mňa ako muža stráviť skoro rok v ženskom prostredí a pozrieť sa na svet trochu z ženského uhla pohľadu bolo určite veľmi zábavné a inšpirujúce,“ prezradil.

Okrem populárnych slovenských herečiek, známych zo seriálu Milenky – Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzanou Norisová, Antónia Lišková, sa vo filme objavia i ďalšie mnohé obľúbené tváre, ako Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Jakub Prachař či Jiří Bartoška.

Malé zastavenie sa v dnešnom vystresovanom svete

Tvorcovia filmu kládli veľký dôraz aj na štýl obliekania, ktorý je pre každú hrdinku špecifický a prispôsobený jej charakteru a povolaniu. ,,Tak napríklad Táňa Pauhofová je učiteľka tanca, má umeleckého ducha, má štylizovaný šatník, romantický a avantgardný. Antónia Lišková je zase mama, praktická, má rada jednoduché veci, škandinávsky štýl, chladné farby. Zuzana Norisová má cukríkový šatník, veci nápadné, ligotavé, dobre sa cíti v zlatej a čiernej. Gabriela Marcinková je väčšinu roka v horskom hoteli, prispôsobuje sa trošku prostrediu s náznakom uniformity, napríklad v zemitých farbách, ale stále je u nej dôležitá ženská silueta. Emília Vášáryová je dáma, oblieka sa do elegantných farieb ako červená, tmavomodrá, šatník je klasický, podporujúci jej krásu a pôvab,“ šatník štyroch kamarátok priblížila ich štylistka Sandra Žigová.

Ako sa na záver vyjadrila samotná scenáristka, na Šťastnom novom roku sa pracovalo tak, aby si ho chceli pozrieť spolu kamarátky, matka s dcérou alebo vnučkou, ale aj ženy so svojimi partnermi a aby z toho mali dobrý pocit všetci zúčastnení. ,,Je to také malé zastavenie sa v dnešnom vystresovanom svete plnom negatívnych informácií a pripomenutie si toho, že v živote existujú aj pekné veci a že aj dospelý človek by si mal niekedy dovoliť čistú radosť. Inak sa svet naozaj zblázni,“ s úsmevom uzavrela rozhovor Adriana Kronerová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Šťastný nový rok trailer

Zdroj: Be Well Media | Foto: Be Well Media, Instagram/tvmarkizaofficial