Nepochybne každá z nás pozná tie dni, kedy toho potrebujeme stihnúť a vybaviť skutočne veľa, no z postele sa nám nechce ako naschvál ani pohnúť. Existujú však aplikácie, ktoré vám pomôžu vrátiť sa späť do formy a dokončiť všetko potrebné rýchlo a hlavne načas!

 

Wunderlist

Urobiť si presný zoznam úloh a ostať tak zorganizovaná je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako byť produktívna. Pomôže vám to spomenúť si, čo potrebujete nakúpiť, prípadne čo potrebujete dokončiť a dokedy na to máte čas. Wunderlist je jednoduchý zoznam úloh s funkciami, ako sú napríklad podsúbory, dátumy dokončenia, upozornenia, samozrejme, s možnosťou zdieľania zoznamov s rodinou, priateľmi či kolegami. Navyše si môžete odklikávať už hotové úlohy, čím získate 100 % prehľad toho, čo z povinností vám konečne ubudlo. Appka je zadarmo a je dostupná pre iOS a Android.

Charity miles

Pridanie cvičenia do denného programu ,,povinností“ je úžasný spôsob, ako zvýšiť svoju produktivitu. Nepomáha len vášmu pevnému zdraviu, ale budete sa vďaka nemu cítiť šťastnejšie a plná energie. Zvyk pravidelného cvičenia vám pomôže udržať si aj duševné zdravie. Túto appku môžete používať kdekoľvek a kedykoľvek – na prechádzke so psom, na ceste do práce či pri rannej jóge. Každý krok, ktorý vykonáte, zarába peniaze charitatívnej organizácii, ktorú si na začiatku vyberiete. Nepomôžete len sebe, ale aj iným. Je dostupná pre smartfóny s operačným systémom iOS, Android a je zadarmo.

Eatingwell

Rovanko ako cvičenie, tak aj konzumácia správneho jedla v správny čas vám pomôže počas dňa lepšie postupovať. Jesť príliš veľa, prípadne príliš málo niektorých vecí, môže spôsobiť myslenie a hybnosť, a teda veci dokončíte pomalšie. Eatingwell poskytuje zdravé, chutné a rýchle recepty, taktiež aj rôzne tipy a triky do kuchyne. Aplikácia je dostupná pre iOS, Android a je zadarmo.

Flipd

Všetky z nás zaiste poznajú prokrastináciu. Je ťažké nesledovať svoj telefón každých 10 minút či nepozerať videá s roztomilými mačiatkami. Flipd je aplikácia, ktorá obmedzí vašu závislosť – na určitý čas skryje aplikácie sociálnych sietí, aby ste sa mohli plne sústrediť a nič vás nerušilo. Ďalšia z radu aplikácií, ktoré sú zadarmo a sú dostupné ako pre iOS, tak aj pre Android.

Headspace

V živote vie občas nastať poriadny neporiadok, ktorý spôsobuje obrovský stres. Bez ohľadu na to, ako sme zaneprázdnené, je dôležité nájsť si i čas výhradne pre seba. Aj napriek tomu, že každá z nás má denne zoznam svojich úloh dlhý, občas je prestávka predsa len potrebná. A najlepšie je vyplniť ju appkou Headspace – jednoduchou meditáciou. Obsahuje niekoľko úrovní a taktiež si ju viete prepojiť so svojimi priateľmi, s ktorými sa môžete navzájom motivovať. Podporuje ju iOS aj Android a môžete si ju stiahnuť zadarmo.

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com