Moderátor Viktor Vincze je dobre známy tým, že sa i mimo kamier zaujíma o spoločenské dianie v krajine. Najnovšie sa povenoval téme očkovania a objavil priam nevysvetliteľnú nezrovnalosť, aká môže byť pre niekoho nečakaným bonusom, no pre iného veľkou nevýhodou.

Systém rezortu zdravotníctva odštartoval začiatkom roka prihlasovací systém na očkovanie proti obávanému koronavírusu. Celý harmonogram bol rozdelený na viacero etáp, pričom rozhodujúcimi sa stali faktory ako vek, zdravotné diagnózy či povolanie.

očkovanie

O tom, že poradovník na vakcíny má určité muchy, sme sa mohli presvedčiť už vtedy, keď sa dali prednostne zaočkovať poniektoré prominentné osobnosti, ako napríklad bývalá tenistka Dominika Cibulková. Teraz ale narážame na väčší problém, s akým sa už stihli stretnúť desiatky, ak nie aj stovky občanov.

Medzery v poradovníkoch sú obrovské

Moderátor Televíznych novín odkryl zarážajúcu skutočnosť o tom, že kým na vakcínu od AstraZeneca v niektorých regiónoch tisíce zaregistrovaných ľudí ešte len čakajú, v iných oblastiach sa rozdávajú v podstate komukoľvek. Problém nastal vo chvíli, kedy medzi jednotlivými krajmi vznikli priepastné rozdiely v počte záujemcov, avšak minister zdravotníctva uviedol, že sa vakcíny podľa záujmu premiestňovať nebudú.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Množstvo Slovákov má teda reálnu skúsenosť s tým, že stačilo prísť vo večerných hodinách na očkovacie miesto a zdravotníci im vakcínu sami ponúkali bez ohľadu na vek a iné podmienky. ,,Poznám mnohých, ktorí takto boli. Respektíve im zavolali známi zdravotníci, ktorí očkujú. Sú dni, kedy zvýši aj 30 dávok, jedna z množstva osôb potvrdila, že kým niekde sa očkovacej látky nevedia dočkať, niekoľko kilometrov od nich končia rozmrazené dávky v koši…

Zdroj: Instagram/Viktorvincze | Foto: Instagram/Viktorvincze, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva SR