Súčasná koronakríza, ktorá sa k nám dovalila ako veľká voda, zničila plány mnohých tvorcov zábavných programov. Kvôli prísnym opatreniam sa museli odložiť či zrušiť natáčania aj takých seriálov, ako sú Susedia alebo Oteckovia. Jediným veľkým formátom, ktorého výroba ako-tak pokračovala ďalej, bola šou Superstar. Aj v prípade tej však boli finálové kolá dlhý čas ohrozené. Dnes je už konečne rozhodnuté, ako a kedy prebehnú!

Finále bude. Rozhodli tak zástupcovia televízií Markíza a Nova, ktoré sa po dlhších rokovaniach konečne dohodli na podmienkach natáčania. To, samozrejme, musí byť v súlade so stále pomerne prísnymi bezpečnostnými podmienkami.

Televízie disponujú ešte jedným natočeným kolom SuperVýberu, ktoré odvysielajú už túto nedeľu. Samotné finálové kolá síce napokon budú, no vo výrazne obmedzenom množstve – plánujú sa iba dva prenosy!

„SuperStar bude mať tento ročník 2 finálové kolá, ktoré budú vysielané naživo a počas ktorých budú o finalistoch rozhodovať už diváci prostredníctvom SMS hlasovania,“ vyjadrila sa k plánom Superstar Markíza. „Finálové kolá budú prebiehať v pražskom štúdiu Jinonice, kde sa natáčal aj minuloročný The Voice, ako aj kastingy na SuperStar. Finalisti budú bývať v hoteli, s prísne stráženým režimom, aby sa minimalizoval ich kontakt s verejnosťou.”

Rúška v Čechách síce už nie sú na verejnosti povinné, no štáb ich bude mať počas natáčania tak či tak. Toto opatrenie sa však nebude týkať sprevádzajúcich hudobníkov, poroty a súťažiacich.

Výraznou zmenou oproti minulým ročníkom bude okrem menšieho počtu finálových kôl aj fakt, že v sále zrejme nebudú prítomní diváci. „Čo sa týka finálových kôl tohto ročníka SuperStar, televízia finalizuje plán, ako nakrútiť finálové kolá. Dôležité v tejto chvíli pre divákov je, že robíme všetko pre to, aby bol víťaz prebiehajúceho ročníka SuperStar známy v plánovanom čase, teda pred letom,” dodali zástupcovia Markízy, pričom prvého živého kola by sme sa mali dočkať už o týždeň.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Topky.sk | Foto: Instagram/superstarcs