Igor Matovič sa počas týždňa niekoľkokrát vyjadril o tom, žeby Slovákom a, samozrejme, aj sebe rád doprial krajšiu zimu. Nuž, ako sa zdá, v pondelok sa jeho túžby začnú premieňať na realitu!

Igor Matovič sa v utorok stretol so zástupcami reštaurácií, fitnesscentier, divadiel, kín, cirkví či športových zväzov, aby spolu prerokovali, ako by sme dokázali prežiť blížiacu sa zimu bez toho, aby nám z toho všetkého zašibalo a zároveň aby sme si počas tohto obdobia mohli dopriať pôžitky, na ktoré zatiaľ spadá zákaz.

Premiér Slovenskej republiky

Odvtedy sa cez médiá premlelo množstvo informácií, týkajúcich sa tejto témy. Najdôležitejšie je však konečné rozhodnutie, ktoré pred malou chvíľou sprostredkoval Slovákom sám premiér, a to opäť prostredníctvom svojho Facebooku.

Predseda vlády oznámil, že jeho návrhy boli dnešným dňom na Pandemickej komisii schválené, vďaka čomu sa od pondelka, a teda 16.11.2020, opäť môžeme tešiť na návštevy divadiel, kín a kostolov, avšak s maximálnou kapacitou 50 %. Ďalej svoje brány otvoria aj fitness centrá a plavárne – max. 6 osôb, 15m2/os a spustená bude i Slovenská hokejová liga a 1. futbalová liga, no zatiaľ bez divákov.

Zdorj/Foto: Facebook/Igor Matovič, pixabay.com