Po tuhých zimných dňoch, kedy sme boli nútení tráviť väčšinu času za múrmi domovov, prichádza konečne jarné uvoľňovanie opatrení. Najviac sa bezpochyby potešia majitelia reštaurácií a podnikov, keďže po polroku “temnoty” im konečne v prevádzkach zažiari prvé svetlo!

Od pondelka 26. apríla si budeme môcť v obľúbenej prevádzke vychutnať dobré jedlo či kávičku s blízkymi. Povolenie na otvorenie totiž dostávajú vonkajšie terasy, ktoré sú dobre vetrané a dokážu zabezpečiť dvojmetrové rozostupy medzi stolmi. 

Okrem toho sa tiež sprístupňujú fitness centrá s obmedzením na jednu osobu na 15 metrov štvorcových, pričom maximálny počet záujemcov o cvičenie v miestnosti nemá presiahnuť číslo šesť a podmienkou je platný negatívny test. Zároveň sa upravilo rozdelenie okresov v rámci mapy covid automatu – Slovensko ostáva ako celok v bordovej farbe, avšak na regionálnej úrovni sa zvyšuje počet ružových okresov.

mapa covid okresy

Vláda ďalej vyzýva najmä starších ľudí, aby sa neprestávali prihlasovať na očkovanie, ktorého nárast je kľúčovým faktorom pre zlepšenie podmienok v krajine. Prehodnocovať sa má ešte testovacia stratégia s cieľom nezaťažovať väčšinovú časť populácie tak častou účasťou na odberných miestach.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

opatrenia slovensko

Zdroj: Tlačová konferencia | Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Eduard Heger – predseda vlády SR, Pexels.com